ŁKS ze zgodą na imprezy masowe [SZCZEGÓŁY]

Niedzielny mecz ŁKS z Jutrzenką Warta będzie mogło obejrzeć ponad 2 tys. kibiców. Stadion przy al. Unii wreszcie pozytywnie przeszedł kontrolę.
W niedzielę podopiecznych trenera Wojciecha Robaszka czeka inauguracja rundy rewanżowej. Mecz z Jutrzenką Warta stanął jednak pod znakiem zapytania, bo zastrzeżenia do bezpieczeństwa na obiekcie miały straż pożarna i policja.

Ta ostatnia nie chciała się zgodzić, by decydująca lustracja wydarzyła się jeszcze w tym tygodniu. Dlatego rozważano możliwość przełożenia inauguracyjnego spotkania na inny termin lub grę przy 999 kibicach.

- Wszystkie zalecenia wykazane w poprzednich przeglądach zostały wdrożone, dlatego trudno zrozumieć stanowisko policji - zastanawiał się Zbigniew Jędrzejewski, szef ds. bezpieczeństwa ŁKS.

Nieoficjalnie usłyszeliśmy, że policja miała największe zastrzeżenia do postawy szefów klubu. - Złożyli wniosek o zgodę na 2,2 tys. kibiców, a przecież miejsc siedzących na stadionie jest zdecydowanie więcej - tłumaczył jeden z wizytujących.

W końcu jednak policja zmieniła zdanie i w środę w południe na stadionie przy al. Unii pojawili się jej przedstawiciele w towarzystwie strażników miejskich i pracowników urzędu miasta. Był też Adam Kaźmierczak, wiceprezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, który sprawdził stan boiska oraz rozmieszczenie boksów dla rezerwowych.

Przez prawie godzinę policjanci sprawdzali stan dróg ewakuacyjnych na Galerze i prawidłowość zamontowania siedzeń na trybunie aluminiowej. Skontrolowano też monitoring, nagłośnienie i płot, który został uszkodzony przez wichurę. Przedstawiciel policji stwierdził, że od poprzedniej wizytacji na obiekcie wiele zmieniło się na lepsze. - To oznacza, że otrzymamy pozytywną opinię policji - cieszył się Łukasz Bielawski, prezes ŁKS.

Piotr Modrzejewski, dyrektor Wydziału Zarządzania Urzędu Miasta: - Mam już u siebie pozytywną opinię straży pożarnej, sanepidu, straży miejskiej, w czwartek do klubu powinna więc dotrzeć moja zgoda na organizację imprez masowych.

Oznacza to, że niedzielny mecz będzie mogło obejrzeć 2,2 tys. osób. W czwartek o godz. 12 zacznie się sprzedaż karnetów i biletów. Prowadzona będzie w kasach od strony ul. Bandurskiego.

W sobotę przy al. Unii po raz drugi będą trenować piłkarze ŁKS. Przypomnijmy, że w czwartki drużyna ma wolne, zaś w piątek zajęcia zaplanowane są w Zgierzu.