Siatkarki ŁKS awansowały do pierwszej ligi

Duży sukces w miniony weekend odniosły siatkarki ŁKS. W turnieju finałowym o awans do I ligi, który w weekend odbywał się w hali przy ul. Skorupki, podopieczne Michała Cichego zajęły drugie miejsce i w przyszłym sezonie zagrają na zapleczu ekstraklasy
Siatkarki ŁKS wygrały w fazie play-off i dzięki temu awansowały do turnieju półfinałowego, który jednocześnie był... turniejem finałowym. Wszystko za sprawą tego, że powiększona została Orlen Liga, czyli ekstraklasa kobiet. Polski Związek Piłki Siatkowej zrezygnował więc z rozgrywania turnieju finałowego w II lidze i awans uzyskały zespoły, które w półfinałach zajęły pierwsze i drugie miejsce. Trzecia drużyna zagra mecz barażowy z Wisłą Kraków, czyli dziewiątą ekipą I ligi.

W piątek łodzianki rozpoczęły rywalizację od zwycięstwa nad AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Mimo faktu, że wygrały dwa pierwsze sety, nastąpił przestój, a przeciwniczki doprowadziły do tie-breaka. Walka trwała do samego końca, a dopiero wygrana 17:15 dała ełkaesiankom zwycięstwo w całym meczu. - Sam się zastanawiam, co się stało po tym drugim secie - powiedział po spotkaniu Michał Cichy, trener ŁKS. - Rywalki zaczęły grać lepszą zagrywką, utrudniając nam przyjęcie. Dobrze broniły, zamieniały to na skuteczne kontry i strasznie nas to deprymowało. Na całe szczęście wróciliśmy do gry w tie-breaku. Przy 3:11 mówiliśmy dziewczynom, że trzeba zaryzykować. Wróciła nam zagrywka, seria Agaty Kucharczyk, potem Oli Filip, trafiliśmy rywala w takim ustawieniu, że nam się udało.

Drugiego dnia ŁKS zmierzył się z Pogonią Proszowice. Podopieczne Cichego przegrały pierwszego seta, jednak w dwóch kolejnych były zwycięskie. Kiedy wydawało się, że zwyciężą również w czwartej partii, minimalnie lepsze okazały się siatkarki z Proszowic. Tie-break znów należał jednak do ełkaesianek, które do awansu potrzebowały już tylko porażki zespołu z Gliwic.

I rzeczywiście, zawodniczki Pogoni pokonały gliwiczanki 3:2, a ŁKS na większym luzie przystąpił do meczu z Jokerem Mekro Świecie. Po porażce w dwóch pierwszych setach, podopieczne Cichego podniosły się i rozegrały trzeci swój tie-break w turnieju. Ostatecznie uległy zawodniczkom ze świecia 10:15, jednak zajęły drugie miejsce w zawodach i mogą cieszyć się z awansu do I ligi.

Wyniki ŁKS w turnieju:

AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - ŁKS Commercecon Łódź 2:3

Sety: 22:25, 18:25, 25:12, 25:19, 15:17)

Paleo Pogoń Proszowice - ŁKS Commercecon Łódź 2:3 Sety: 25:21, 14:25, 18:25, 25:23, 9:15

ŁKS Commercecon Łódź - Joker Mekro Świecie 2:3 Sety: 18:25, 18:25, 25:20, 25:12, 10:15