ŁKS. Wolny weekend lidera piłkarskiej IV ligi

Niedzielny mecz ŁKS z Borutą w Zgierzu z powodu kanonizacji Jana Pawła II został przełożony na 28 maja, ale pozostałe spotkania 26. kolejki rozegrane zostaną zgodnie z terminarzem.
W piątek piłkarze lidera tabeli IV ligi trenowali na obiektach łódzkiego Orła przy ul. 6 Sierpnia. Po meczu z Mazovią Rawa Mazowiecka okazało się, ze Michał Mordalski ma naciągnięty mięsień dwugłowy, dlatego jego występ w środowym spotkaniu z Pilicą Przedbórz stanął pod znakiem zapytania. Od poniedziałku za to do treningów z drużyną wracają Olaf Okoński i Aleksander Ślęzak, ale o tym czy zagrają, zdecyduje klubowy lekarz. tymczasem Wojciech Robaszek, trener ŁKS, nie będzie miał wolnego weekendu, bo wybiera się do Przedborza, aby zobaczyć w akcji najbliższego rywala łodzian.

Wiosną w składzie Pilicy nastąpiły spore zmiany. Pojawiło się m.in. czterech piłkarzy z Ukrainy: bramkarz Oleksij Szram oraz pomocnicy: Oleksij Czerkasin, Oleksandr Lozniak i Andrij Sucheczkij. W efekcie podopieczni Rafała Rabendy w sześciu meczach zdobyli 10 punktów (bramki: 6:3). W sobotę o godz. 17 Pilica zagra z Jutrzenką Warta, której działacze jednak nie doszli do porozumienia ani z Łukaszem Masłowskim, ani Dariuszem Bratkowskim, dlatego zespół będzie nadal prowadził duet szkoleniowców Piotr Sajda i Bartosz Grabowski.

Natomiast KS Paradyz, wicelider tabeli, będzie gościł LKS Mierzyn, ostatni zespół w tabeli. Trudno więc sobie wyobrazić, aby podopieczni trenera Zbigniewa Podsiebierskiego stracili choćby punkt.

Program 26. kolejki IV ligi:

sobota: Zawisza Pajęczno - Start Brzeziny (godz. 16), Mazovia Rawa Mazowiecka - Pogoń Zduńska Wola (16), Włókniarz Zelów - Widok Skierniewice (16), Pilica Przedbórz - Jutrzenka Warta (17), KS Paradyż - LKS Mierzyn (17), Czarni Rząśnia - Włókniarz Moszczenica (17), Ner Poddębice - Astoria Szczerców (17), Warta Działoszyn - Zjednoczeni Stryków (17)

niedziela: Orzeł Nieborów - Concordia Piotrków (17).