ŁKS podejmuje ostatni zespół w tabeli

Jeżeli w sobotę piłkarze ŁKS pokonają LKS Mierzyn, zapewnią sobie awans do III ligi. Pięć ostatnich kolejek dla łodzian nie będą miało już żadnego znaczenia.
Wiosną ełkaesiacy jeszcze nie przegrali meczu, ale nie zachwycają formą. Mimo to nadal prowadzą w tabeli, mając siedem punktów więcej niż KS Paradyż i aż 18 od Widoku Skierniewice. Łukasz Bielawski, prezes ŁKS-u, podkreśla, że awans ani przez moment nie był zagrożony. Niewiadomą było tylko, kiedy on nastąpi. Wszystko wskazuje, że w sobotę. - Jesteśmy dużo lepsi od rywali z Mierzyna, ale zawsze istnieje obawa przed rozprężeniem. Z drugiej strony, wierzę, że nasi zawodnicy przed własną widownią potwierdzą, że należy im się gra w III lidze - dodaje Bielawski. I zastrzega, że czas na fetę przyjdzie po ostatnim w tym sezonie spotkaniu na swoim stadionie - z Włókniarzem Moszczenica.

Trener Wojciech Robaszek zapowiadał, że pod koniec maja drużyna będzie już trzecioligowcem. - I tak się stało, a najbardziej cieszy mnie fakt, że pod okiem trenera wielu młodych zawodników podniosło swoje umiejętności - dodaje prezes ŁKS.

Przed sobotnim meczem Bielawskiego martwi plaga kartek i kontuzja Aleksandra Ślęzaka. Po meczu z Orłem Nieborów ze składu wypadli Dawid Sarafiński, Radosław Jurkowski i Piotr Słyścio, którzy muszą pauzować. Na szczęście wraca do gry Adam Patora, co powinno wzmocnić siłę ataku.

Sobotni rywal to ostatnia drużyna w tabeli. Dotychczas piłkarze z Mierzyna wygrali tylko jedno spotkanie (z Czarnymi Rząśnia). W ostatniej kolejce beniaminek bezbramkowo zremisował u siebie z Włókniarzem Moszczenica. Jesienią ŁKS wygrał 5:0, po golach Patory (2), Ślęzak, Jurkowskiego i Zaleśnego. Mecz rozpocznie się w sobotę o godz. 15.

W pozostałych spotkaniach zagrają. Sobota: Start Brzeziny - Czarni Rząśnia (godz. 16), Pilica Przedbórz - KS Paradyż (17), Boruta Zgierz - Włókniarz Zelów (17), Mazovia Rawa Mazowiecka - Warta Działoszyn (17), Zawisza Pajęczno - Ner Poddębice (17), Pogoń Zduńska Wola - Orzeł Nieborów (17), Widok Skierniewice - Włókniarz Moszczenica (17), Zjednoczeni Stryków - Astoria Szczerców (17), Jutrzenka Warta - Concordia Piotrków (17.30).