Sport.pl

Trener ŁKS po awansie do III ligi: "Zaczynamy wspinać się po szczeblach"

- Drużyna zaczyna wspinać się po szczeblach polskiej piłki nożnej, aby wrócić na swoje miejsce - mówi po awansie do trzeciej ligi Wojciech Robaszek, trener ŁKS Łódź
W sobotę ŁKS wygrał u siebie z LKS Mierzyn 6:1 i zapewnił sobie awans do trzeciej ligi. Na pomeczową konferencję przyszedł tylko Wojciech Robaszek, szkoleniowiec łodzian. Trener gości Marcin Robaszek (zbieżność nazwisk przypadkowa) tuż po spotkaniu pojechał do szpitala, aby zobaczyć, co się dzieje z Piotrem Herkiem, który w pierwszej połowie meczu nabawił się groźnej kontuzji.

A co po meczu powiedział trener gospodarzy? - Zdobyliśmy sześć bramek i uzyskaliśmy awans do trzeciej ligi. Gratuluję zespołowi postawy, a w szczególności sympatykom ŁKS, bo drużyna zaczyna wspinać się po szczeblach polskiej piłki nożnej, aby wrócić na swoje miejsce - stwierdził.

Mecz ocenił także Szymon Salski, kapitan ŁKS, który wypowiedział się m.in. na temat straconej bramki. W 80. minucie Rafał Sobierski, stojąc tyłem do bramki, przerzucił piłkę właśnie nad Salskim, a następnie obiegł go i w sytuacji sam na sam pokonał Adama Sekuterskiego. - Ani ja, ani Michał Bielicki nie spodziewaliśmy się, że zawodnik z Mierzyna może coś takiego zademonstrować. W niczym nas to jednak nie usprawiedliwia. Nie wiem, na kim się wzorował, ale być może miał dobry przykład - mówi Salski.

Dodaje, że spodziewał się wywalczenia awansu na długo przed końcem sezonu. - Cel numer jeden został już wykonany. Przed drużyną stoją teraz jeszcze inne zadania. Nie chcemy wiosną przegrać meczu oraz chcemy awansować z pierwszego miejsca z jak największą przewagą punktową - zapewnia kapitan.

Więcej o:
Komentarze (14)
Trener ŁKS po awansie do III ligi: "Zaczynamy wspinać się po szczeblach"
Zaloguj się
 • dabrowa1908

  Oceniono 47 razy 17

  Wpisy rozzalonych widzewioczkow bawia jak nigdy :)

  My patrzymy przed siebie a oni zostali juz w tyle :)

  ŁKS !

 • rozbojnick

  Oceniono 35 razy 11

  Bill Debil, zamiast tutaj szczekać, idź robić laskę kmiotkom z widzewiaka, bo to najlepiej ci wychodzi. Dziękuj, pozdrawiaj, zresztą sam wiesz najlepiej, ponieważ ssiesz wszystkim dookoła.

 • thegeezer

  Oceniono 7 razy 5

  Ja jako kibic RTS-u mam nadzieję ze zarówno my jak i ŁKS sukcesywnie będziemy podnosic poziom piłki w Łodzi i za 3-4 lata zagramy derby w ekstraklasie. Tego sobie jak Wam życzę.

 • opin7

  Oceniono 11 razy 3

  W najlepszym dla kałeswsioków razie, zostaną w III lidze na długie lata. Ewentualnie wrócą, skąd przyszli (IV liga) albo jeszcze niżej. W Łodzi bez zmian. Wiadomo, tylko Widzew. A madej h.j, gdyby ktoś nie widział.

 • bodziow19081908

  Oceniono 19 razy 1

  Łódzki Klub Sportowy!!!
  lksfans.blogspot.com/

 • jarek.malik

  Oceniono 12 razy 0

  Łódzki Klub Sportowy - Klub skazany na sukces! :)

  Łodzianie i wszyscy sympatycy najstarszego klubu sportowego w Łodzi GRATULUJĄ awansu! Chcemy więcej! :)

 • heheheheh

  Oceniono 36 razy -8

  Ten szczebel okaze się obuchem którym dostaniecie na jesieni. Koniec z walkowerami zaczna się schody z prawdziwymi druzynami a nie leszczami.Ale gratulacje awansu sukces na miare tego zalosnego klubu ups przepraszam wydmuszki ktktóra z niego została

 • opin7

  Oceniono 67 razy -27

  To już szczyt waszych możliwości! Taka liga miszczuf kałeswsioków! Himalaje piłki! Dalej nie pójdziecie. Nie płaczcie. Po prostu za wysokie progi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX