Artur Golański wraca do ŁKS. Pierwszy transfer

Artur Golański podpisał kontrakt z ŁKS. To pierwszy letni transfer beniaminka III ligi z al. Unii.
PIŁKA NOŻNA. 22-letni pomocnik podpisał roczny kontrakt i 9 lipca będzie znów trenował z drużyną z al. Unii. Golański jest wychowankiem MULKS Łask, a następnie był zawodnikiem Włókniarza Pabianice, z którego cztery lata temu trafił do ŁKS. Zaliczył w nim jeden występ w ekstraklasie.

Rok temu przeniósł się do Pelikana Łowicz, ściągnięty przez Grzegorza Wesołowskiego, byłego trenera łodzian, w wówczas prowadzącego drużynę z Łowicza. W rozgrywkach II ligi zaliczył 14 spotkań, ale żądnego gola nie strzelił. W maju łowicki klub rozwiązał kontrakt z Golańskim nie podając przyczyn.

- Fajne, że Artura wraca do ŁKS. Bardzo na niego liczę, bo może grać zarówno w ataku, jak i w lewej stronie pomocy - argumentuje Tomasz Salski z zarządu ŁKS. I zapowiada, że to nie koniec wzmocnień, bo od ponad miesiąca trener Wojciech Robaszek prowadzi rozmowy z nowymi zawodnikami. Kilku na pewno pojawi się na pierwszych zajęciach.

Podobno szefowie klubu sondowali sprowadzenie kilku zawodników nawet z pierwszej ligi. Chciano m.in. pozyskać Michała Łabędzkiego, stopera Olimpii Grudziądz, ale przedłużył kontrakt z pierwszoligowcem.

W kolejce na podpisanie umowy czekają podobno Przemysław Różycki, napastnik Warty Sieradz, Krzysztof Brodecki, stoper Pelikana Łowicz, a nawet Szymon Gąsiński. W klubie z al. Unii przyznają, że pozyskanie bramkarza Floty Świnoujście byłoby absolutnym hitem letniego okresu transferowego. Na przeszkodzie może jednak stanąć zbyt mały budżet. W kręgu zainteresowania byli Damian Pawlak i Oskar Osowski z zawodnicy Sokoła Aleksandrów, ale obaj odrzucili ofertę.

Ze startej kadry kontrakty przedłużyli dotychczas najlepszy strzelec w IV lidze Adam Patora oraz Marcin Zimoń i Aleksander Ślęzak. Z kolei Adrian Kasztelan, Dawid Sarafiński i Szymon Salski mają aktualne umowy.

Trener Robaszek pierwsze zajęcia po wakacyjnej przerwie zaplanował na 9 lipca. Na przygotowanie drużyny szkoleniowiec będzie miał miesiąc, bo rozgrywki rozpoczną się w drugi weekend sierpnia. W tym czasie trenera ŁKS sprawdzi zawodników w siedmiu sparingach. Pierwszy rozegrany zostanie 12 lipca, a rywalem będzie Warta Sieradz.