Jakub Grzegorzewski celem ŁKS. Ale łódzki klub ma konkurencję

Igor Świątkiewicz i Krystian Wojtczak to kolejni piłkarze, którzy rozpoczęli testy w ŁKS. Trenerom łódzkiej drużyny najbardziej zależy jednak na Jakubie Grzegorzewskim
Pierwszy z testowanych to syn Jacka Świątkiewicza, byłego zawodnika ŁKS. Rok temu Świątkiewicz junior był uczestnikiem mistrzostw Europy w minipiłce nożnej w Grecji. Oprócz niego w reprezentacji Polski wystąpili wówczas Adrian Filipiak i Wiktor Żytek.

Z kolei Krystian Wojtczak to wychowanek ŁKS, który w poprzednim sezonie był zawodnikiem Zawiszy Rzgów. Co ciekawe, obaj to napastnicy.

Trener Wojciech Robaszek na czwartkowych zajęciach miał do dyspozycji 24 zawodników. Do treningu wrócił Szymon Salski, a w piątek ma zacząć trenować Paweł Hajduczek. Od poniedziałku z kolei do zajęć powróci Adrian Kasztelan, który wyjechał w sprawach prywatnych za granicę.

Do czwórki "odstrzelonych" w środę piłkarzy - Damiana Kopy, Mateusza Majcherowicza, Michała Mordalskiego i Piotra Słyścio - dołączyli Konrad Przybylski i Radosław Surowiec.

ŁKS do tej pory pozyskał trzech piłkarzy. Umowy podpisali Szymon Gąsiński, Artur Golański i Przemysław Różycki. - Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, aby dojść do porozumienia ze stoperem Krzysztofem Brodeckim - przyznaje Robaszek. I dodaje, że w sobotnim sparingu z Wartą Sieradz wystąpi kilku kolejnych kandydatów do gry w drużynie z al. Unii.

Czy będzie to Jakub Grzegorzewski? - Nie potwierdzam i nie zaprzeczam. Proszę być tylko cierpliwym - odpowiada dyplomatycznie szkoleniowiec. Wprawdzie klub oficjalnie nie potwierdza doniesienia o zainteresowaniu Grzegorzewskim, ale wszystko wskazuje na to, że po rezygnacji z pozyskania Mariusza Soleckiego (z Pelikana Łowicz) to właśnie Grzegorzewski jest niemal murowanym kandydatem na napastnika beniaminka III ligi. Szefowie ŁKS muszą się jednak spieszyć z decyzjami, aby wygrać wyścig o byłego gracza m.in. Korony Kielce, Odry Wodzisław, Cracovii i Miedzi Legnica z Lechią Tomaszów, która zaprosiła napastnika na swój sobotni sparing. Łodzianie przegrali niedawno bitwę z działaczami z Tomaszowa o pozyskanie Łukasza Matuszczyka.

W piątek łodzianie o godz. 17.30 będą trenować na stadionie łódzkiego Orła.