ŁKS zremisował w pierwszym letnim sparingu

Piłkarze ŁKS rozpoczęli już okres przygotowań do nowego sezonu III ligi. W sobotę rozegrali pierwszy sparing, w którym zremisowali z Wartą Sieradz
Gołym okiem widać było, że łódzcy piłkarze są w okresie mocnego treningu, dlatego ich gra nie była ani dynamiczna, ani płynna. W 44. minucie po zagraniu Michała Zaleśnego piłka trafiła rywala w rękę i sędzia podyktował karnego. Artur Golański, który wrócił przed nowym sezonem do ŁKS, zdobył pierwszego gola. Po przerwie mimo zmian łodzianie mieli okazję do podwyższenia wyniku, a m.in. w 65. minucie mocny strzał Aleksandra Ślęzaka obronił bramkarz. Kwadrans przed końcem Warta wyrównała, bowiem ŁKS z minuty na minutę tracił siły. Po rzucie rożnym Mariusz Kalemba głową pokonał Sekuterskiego i ustalił wynik meczu na 1:1.

W ŁKS wystąpiło kilku testowanych piłkarzy. Poprawnie zagrali Krzysztof Brodecki i Jacek Karbowniak, którzy lada moment zostaną nowymi ełkaesiakami. - Kwestią jest tylko podpisanie umowy - twierdzi Tomasz Salski z zarządu ŁKS. Testy przerwał za to Igor Świątkiewicz, bowiem trener Wojciech Robaszek podziękował mu już za treningi w łódzkim zespole.

W środę piłkarzy ŁKS czeka kolejny sparing, tym razem z Pelikanem Łowicz. W meczu zagra kilku nowych zawodników. Przyjedzie m.in. Sebastian Wiśniewski, który w ostatnim czasie występował w Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie. Co więcej, działacze ŁKS zapowiadają supertransfer na pozycji napastnika.

ŁKS - Warta Sieradz 1:1 (1:0)

Bramki: Golański 44 - Kalemba 75

ŁKS: Gąsiński - Filipiak, Salski, Brodecki, Karbowniak - Różycki, Golański, Okoński, Ślęzak, Sarafiński oraz Sekuterski, Bielicki, Adamski, Jurkowski, Pędziwiatr, Krysiński, Krysiak, Puchalski, Świątkiewicz, Wojtczak