Siatkarki ŁKS już po pierwszym treningu. Jest kolejne wzmocnienie

Zawodniczki ŁKS Commercecon w poniedziałek rozpoczęły treningi do nowego sezonu I ligi kobiet, w której będą beniaminkiem. Do zespołu dołączyła nowa siatkarka
Przypomnijmy, że przed premierowym dla ŁKS sezonem I ligi zespół wzmocniły przyjmująca Małgorzata Ślęzak (ostatnio AZS KSZO Ostrowiec Św.), środkowa Joanna Sałyga (Sparta Warszawa) oraz libero Izabella Szyjka (MOS Wola Warszawa). Na pierwszym treningu przed nowym sezonem pojawiła się także Barbara Kubieniec. Przyjmująca przez ostatni rok grała w szwedzkim zespole ekstraklasy Engelholms Volley. Warto także dodać, że pieczę nad zespołem sprawuje nowy szkoleniowiec Maciej Bartodziejski. To doskonale znana postać w łódzkim świecie siatkówki, trener miał bowiem okazję być asystentem Jacka Nawrockiego w PGE SKrze Bełchatów. Dotychczasowy szkoleniowiec ŁKS Michał Cichy został zaś drugim trenerem oraz koordynatorem grup młodzieżowych.

Drużyna ŁKS na nowy sezon była budowana, zaczynając od doświadczonych Katarzyny Jaszewskiej i Agnieszki Wołoszyn. W związku z awansem trzeba było jednak wzmocnić zespół. Na pierwszym treningu zabrakło jedynie dwóch rozgrywających. W hali przy ul. Skorupki nie ćwiczyły Aleksandra Filip, która wraca jeszcze z Akademickich Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej, oraz Olga Lipińska, która boryka się z drobną kontuzją. Ełkaesianki w Łodzi będą trenowały do 2 sierpnia, a następnie wyjadą na obóz do Czarnego Dunajca, a pierwszy mecz w lidze rozegrają 4 października.

Przypomnijmy, że do rozgrywek II ligi zgłoszona została także druga drużyna ŁKS, w której będą występowały juniorki. - Chcemy, by rywalizowały nie tylko w województwie, ale także ogrywały się z seniorkami spoza Łódzkiego - argumentuje Bartosz Wencław, wiceprezes klubu.

Więcej o: