ŁKS zagra z WKS Wieluń o pierwsze punkty w historii

Bez czterech podstawowych piłkarzy ŁKS zmierzy się z WKS Wieluń w trzeciej kolejce trzecioligowych rozgrywek.
PIŁKA NOŻNA. To będzie historyczne spotkanie, bo drużyna z al. Unii jeszcze nigdy nie mierzyła się z zespołem z Wielunia. Na mecz wybiera się ponoć około 200 kibiców ŁKS.

Ci, którzy chcą zobaczyć, jak łodzianie poradzą sobie w pojedynku z WKS, a nie mogą jechać do Wielunia, będą mogli obejrzeć go w internecie. Transmisję przeprowadzi Polska Telewizja Sportowa, która relacjonuje mecze trzeciej ligi grupy łódzko-mazowieckiej (ptsportowa.pl). - Jesteśmy pasjonatami futbolu i doskonale zdajemy sobie sprawę, że wielkie emocje sportowe nie są zarezerwowane tylko dla kibiców z najwyższych lig rozgrywkowych - mówi Dariusz Rząsa, redaktor naczelny PTS. - Z tego powodu zdecydowaliśmy się uruchomić telewizję internetową, która umożliwi kibicom klubów, które odbudowują pozycję w polskiej piłce, śledzenie losów drużyny przed ekranami telewizora czy komputera.

W zależności od warunków technicznych transmisje mają być przeprowadzone z użyciem dwóch lub trzech kamer oraz z komentarzem.

Początek transmisji o godz. 16.55 na stronie ptsportowa.pl. Jej koszt to 9 zł. Właśnie za taką kwotę trzeba wykupić specjalny kod.

A w Wieluniu może być naprawdę ciekawie. WKS to co prawda dopiero 17. drużyna ligi, ale ŁKS zagra osłabiony brakiem czterech zawodników - Tomasza Kowalskiego, Marcina Zimonia oraz Adriana Kasztelana i Kamila Cupriaka - i gospodarze na pewno będą chcieli sprawić niespodziankę.