Zawodniczka ŁKS z medalem mistrzostw Polski w siatkówce plażowej

W Krakowie trwa finałowy turniej mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. W kobiecym turnieju nie zabrakło zawodniczek ŁKS Łódź
Najlepiej z ełkaesianek, które dopiero co wywalczyły awans do I ligi w hali, zaprezentowała się Aleksandra Filip. Rozgrywająca tradycyjnie grała w parze z Izabelą Soją. Pierwszą porażkę zawodniczki zanotowały w drugiej rundzie, kiedy to uległy Kindze Kołosińskiej i Monice Brzostek, czyli najlepszej polskiej parze. Z prawej strony drabinki duet Filip/Soja radził sobie już znakomicie, a w półfinale miał okazję rewanżu na reprezentantkach Polski. Ostatecznie przegrały także drugi mecz, ale wciąż zachowały szansę na brązowy medal. Po trzech setach w spotkaniu z Dorotą Strąg/Karoliną Baran stanęły na najniższym stopniu podium.

W finale zwyciężyły Kołosińska/Brzostek, które wygrały bez straty seta z Katarzyną Kociołek i Jagodą Gruszczyńską. Wszystkie cztery zawodniczki na co dzień mieszkają w Łodzi i trenują na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Dziś w Krakowie odbędą się finały mężczyzn. Transmisja od godz. 14 w Polsacie Sport.