W Łodzi nie tylko siatkarskie MŚ. Zagrają też zawodniczki ŁKS

Aktualnie w Łodzi najważniejszą imprezą siatkarską są oczywiście mistrzostwa świata w Atlas Arenie. Nie można jednak zapominać o klubach z miasta włókniarzy. Od piątku do niedzieli towarzyski turniej w hali przy ul. Skorupki rozegra pierwszoligowy ŁKS
Ełkaesianki za sobą mają już turniej towarzyski w Policach, w którym zajęły drugie miejsce. Lepsze od podopiecznych trenera Macieja Bartodziejskiego okazały się jedynie siatkarki Zawiszy Sulechów, które wygrały wszystkie swoje spotkania.

Kolejny sprawdzian zawodniczki ŁKS czeka w najbliższy weekend. W hali przy ul. Skorupki rozegranie zostanie turniej o puchar swojego sponsora, czyli firmy Commercecon. Oprócz gospodyń, w zawodach wezmą udział cztery inne pierwszoligowe ekipy: AZS PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno, Joker Świecie, PLKS Pszczyna i Silesia Volley Mysłowice.

Co ważne, mecze łodzianek zostały tak zaplanowane, by nie kolidowały ze spotkaniami Polaków w mistrzostwach świata w Atlas Arenie (sobotnie i niedzielne spotkania biało-czerwonych rozpoczynają się o godz. 20.25).