ŁKS. Siatkarki powalczą o drugie zwycięstwo w I lidze

Po pięknym zwycięstwie w pierwszej kolejce I ligi siatkarek, zawodniczki ŁKS Commercecon zagrają pierwsze spotkanie przed własną publicznością. W hali przy ul. Skorupki w sobotę zmierzą się ze Spartą Warszawa
Ełkaesianki dopiero co awansowały na zaplecze ekstraklasy, a już w debiucie podopieczne Macieja Bartodziejskiego pokonały KS Murowana Goślina 3:0. Warto przypomnieć, że sukces osiągnęły bez czterech zawodniczek: Małgorzaty Ślęzak, Joanny Sałygi, Olgi Lipińskiej i Klaudii Gajewskiej. - Pokazaliśmy, że stać nas w tym sezonie na dobrą grę - mówi Bartosz Wencław, wiceprezes klubu. - Siatkarki o meczu w Murowanej Goślinie jednak już zapomniały i od poniedziałku przygotowywały się do kolejnego spotkania.

W sobotę w hali przy ul. Skorupki łodzianki zagrają ze Spartą Warszawa, która w ubiegłym sezonie zajęła siódme miejsce na koniec rozgrywek I ligi. Stołeczny zespół znacznie się jednak wzmocnił i zatrudnił nie tylko nową trenerkę Agatę Szustowicz, ale także kilka solidnych siatkarek. W zespole z Warszawy grają m.in. Gabriela Mazur, Izabela Cieśnik i Barbara Adamska, które w poprzednim sezonie wywalczyły z Developresem Rzeszów awans do Orlen Ligi. Silnym punktem jest także rozgrywająca Sylwia Pilarek.

Mimo to Sparta na inaugurację przegrała z Ekstrimem Gorlice, czyli innym z beniaminków. Zapowiadają się więc ogromne emocje, bowiem nieobliczalny zespół ŁKS zagra u siebie ze znacznie doświadczoną drużyną z Warszawy. - Mam nadzieję, że w meczu ze Spartą będziemy mogły zagrać już w pełnym składzie i pokazać jeszcze lepszą grę - mówi kapitan łodzianek, Agnieszka Wołoszyn.

W niedzielę rezerwy ŁKS występujące w drugiej lidze zagrają z inną drużyną z Warszawy, Mazovią. To beniaminek II ligi, choć w ubiegłym sezonie w stołecznym zespole grała m.in. wspomniana Szyjka. - Nie jesteśmy z pewnością faworytem tego spotkania, ale już na inaugurację rozgrywek pokazaliśmy, że faworyci nie są nam straszni - mówi Wencław, który ma na myśli wywalczony punkt z Łaskovią Łask. - Mecze II ligi mają pomóc juniorkom ŁKS w przygotowaniach do meczów w ich kategorii wiekowej.

Początek obu meczów o godz. 18.