Radomiak dalej ucieka ŁKS [PODSUMOWANIE III LIGI]

Piłkarze ŁKS zaledwie zremisowali u siebie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Wygrał za to Radomiak, który powiększył przewagę nad drużyną z al. Unii do 13 punktów
W następnej kolejce ŁKS zagra na wyjeździe z rezerwami pierwszoligowej Pogoni Siedlce, które wygrały w Warszawie z Ursusem 3:1. Już w 4. minucie po strzale Huberta Tomalskiego goście objęli prowadzenie. Po chwili gospodarze jednak doprowadzili do remisu (Patryk Kamiński), ale w kolejnych minutach to podopieczni Marcina Tomaszewskiego kontrolowali przebieg meczu. W 74. minucie Daniel Ciechański skierował piłkę do bramki, a wynik meczu ustalił Kaby strzałem z 20 metrów.

Ursus Warszawa - Pogoń II Siedlce 1:3 (1:1)

Gole: Kamiński (8.) - Tomalski (4.), Ciechański (74.), Kaby (79.)

Pogoń II: Budzikur - Pisarczuk, Paczkowski, Panufnik, Wójcik - Tomalski, Gąsior, Buga, Kaby, Dmowski (70. Majczyna) - Ciechański (89. Zawadka).

Z kolei megasensacja miała miejsce w Sulejówku. Lechia Tomaszów, po serii słabszych spotkań, rozbiła rezerwy mistrza Polski Legii Warszawa 3:0. Sukces jest tym większy, że w składzie gospodarzy byli m.in. Mateusz Szwoch, Jakub Rzeźniczak, Helio Pinto, Krystian Bielik, Adam Ryczkowski, Jakub Kosecki czy choćby ikona ŁKS Marek Saganowski. Na ławce trenerskiej z kolei obok Jacka Magiery zasiadł Kazimierz Sokołowski. Jakby tego było mało, rezerwy Legii prowadził asystent trenera pierwszego zespołu Henninga Berga, Pal Arne Johansen "Paco". Na trybunach pojawiło się sporo kibiców, bo sobota była dniem otwartym Legii w Sulejówku i fani stołecznego zespołu mieli nadzieję na pogrom w wykonaniu swoich ulubieńców. Nic z tych rzeczy. Wprawdzie Legia od 4. minuty grała w osłabieniu, bo Mateusz Wieteska ukarany został za faul taktyczny czerwoną kartką, ale już w 12. minucie Wiktor Żytek wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Rzeźniczaka w polu karnym. Po chwili sam na sam z Konradem Jałochą znalazł się Kamil Szymczak i było 2:0. Następnie krytykowany ostatnio Brazylijczyk Muniz Jardel wykorzystał błąd obrońców i było 3:0 dla Lechii. W 23, minucie z powodu urazy Jakub Kosecki opuścił boisko, ale goście nie zamierzali zadowolić się wysokim prowadzeniem. Do końca meczu nic godnego uwagi się nie wydarzyło. Legia starała się atakować, ale dobrze spisywali się obrońcy Lechii. W zespole gości zagrał zaś były legionista Maciej Prusinowski. Legia II Warszawa - Lechia Tomaszów 0:3 (0:3)

Gole: Żytek (12.), Szymczak (18.), (Jardel 19.)

Legia II: Jałocha - Misiak, Rzeźniczak, Wieteska, Hołownia - Szwoch (76' Kurowski), Bielik, Pinto, Kosecki (23. Bajdur) - Ryczkowski, Saganowski (60. Moneta)

Lechia: Holewiński - Matysiak, Dolot, Matuszczyk, Milczarek - Wiejak (89. Witczak), Szymczak, Żytek, Prusinowski (90. Król) - Jardel (90. Rakowski), Mirecki (85. Potakowski).

Pozostałe wyniki i tabela: GKP Targówek - Broń Radom 1:3 (Tokaj 84 - Marczak 32, Bojek 70, Nogaj 82), Omega Kleszczów - Pelikan Łowicz 1:2 (Rozwandowicz 85 - M. Nowak 79, Bończak 90), WKS Wieluń - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:0, Start Otwock - Polonia Warszawa 3:0 (Brewczyński 13, 73, Maruszewski 75), Pilica Białobrzegi - Warta Sieradz 2:2 (Matulka 19, 72 - Mitek 28, 70), Radomiak - Sokół Aleksandrów 1:0 (Puton 42).