Sport.pl

Czy Łukasz Staroń i Tomasz Kowalski mogą odejść z ŁKS?

Łukasz Staroń i Tomasz Kowalski będą prawdopodobnie pierwszymi zawodnikami, którzy zimą opuszczą ŁKS.
Po meczu z Ursusem Warszawa działacze ŁKS zapowiedzieli, że decyzje o dalszym losie trenera Andrzeja Kretka i piłkarzy podejmą dopiero pod koniec listopada. Wówczas dowiemy się, kto poprowadzi zespół w rundzie rewanżowej i jacy zawodnicy pojawią się na pierwszych zajęciach po przerwie świąteczno-noworocznej.

Wszystko wskazuje na to, że wiosną w zespole z al. Unii może zabraknąć Staronia i Kowalskiego. - W umowie wypożyczenia jest punkt, że jeżeli strata ŁKS do lidera tabeli będzie większa niż pięć punktów, obaj automatycznie wracają do naszego klubu - tłumaczy Janusz Matusiak, dyrektor SMS Łódź, z którym obaj gracze nadal mają ważne kontrakty. Matusiak twierdzi, że młodzi piłkarze, jakimi są Staroń i Kowalski, muszą się rozwijać, dlatego powinni grać w wyższych ligach. - W tej chwili nikt oficjalnie o nich nie pytał, bo dopiero w grudniu ruch transferowy zacznie się na dobre - dodaje dyrektor.

Nieoficjalnie wiadomo, że pozyskaniem Staronia interesuje się II-ligowa Stal Stalowa Wola, w której piłkarz latem był nawet na testach. - Nie rozmawiałem jeszcze o swojej przyszłości ani z prezesem Matusiakiem, ani z Salskim - mówi "Wyborczej" Staroń. - Jeżeli pojawi się atrakcyjna propozycja, chętnie ją rozważę. Ale gdybym miał iść do drugiej ligi, wolałbym zostać w ŁKS - zapowiada.

Według trenera Kretka Robert Sierant i Staroń to najlepsi zawodnicy beniaminka w rundzie jesiennej. - Będę optował za tym, aby Łukasz został, bo to jeden z tych zawodników, na których należy budować drużynę na przyszły sezon - argumentuje szkoleniowiec. - Kowalskiego widziałem w zaledwie czterech spotkaniach, ale jego odejście też byłoby stratą dla drużyny.

Jednak lista graczy, którzy zimą mogą opuścić ŁKS, może być dużo dłuższa. Nieoficjalnie wiadomo, że znajduje się na niej jeszcze pięciu, a nawet sześciu zawodników, którzy w tym sezonie wystąpili w pierwszej drużynie. W miejsce zwalniane przez niechcianych graczy ŁKS będzie szukał wolnych piłkarzy, którzy mają za sobą przynajmniej drugoligową przeszłość.

To niejedyny problem trenera Kretka, bo w przyszłym roku kilku ełkaesiaków przestanie być młodzieżowcami, a w składzie musi ich być dwóch. Stad pomysł, aby na najbliższe sparingi zaprosić kilku utalentowanych juniorów z regionu łódzkiego. - Chodzi o to, aby nie byli tylko uzupełnieniem, ale wzmocnieniem kadry - tłumaczy szkoleniowiec.

Więcej o:
Komentarze (22)
Czy Łukasz Staroń i Tomasz Kowalski mogą odejść z ŁKS?
Zaloguj się
 • fanatyk_99

  Oceniono 30 razy 12

  Matusiak chciałem Ci, że Ci Twoi zawodnicy wybijali się jedynie w ŁKSie i Widzewie kiedy grali w wyższych ligach i walczyli o utrzymanie gdzie i tak nie byli zawodnikami pierwszoplanowymi także póki co bądź wdzięczny za promowanie Ci piłkarzyków...tak jak Twego swego czasu synalka...

 • saymon1909

  Oceniono 8 razy 6

  kałes tonie...
  szczury już zaczynają uciekać, za dwa miesiące będzie już po wszystkim.
  -------------------------------------------------------------------------------------------
  kał es or "diee" - życie wybiera DIE
  www.dzienniklodzki.pl/artykul/891866,manifestacja-kibicow-lks-al-kosciuszkiul-zachodnia-zdjecia,1,4,id,t,sm,sg.html#galeria-material

 • mihal501

  Oceniono 6 razy 4

  To się szykuje walka o utrzymanie, bardzo, bardzo miło to słyszeć !

 • zordon_chn

  Oceniono 9 razy 3

  "w przyszłym roku kilku ełkaesiaków przestanie być młodzieżowcami, a w składzie musi ich być dwóch"

  Według mnie w klubach które tytulują się Akademią Piłkarską powinni grać sami juniorzy. Tacy piłkarze jak Michał B. są za starzy na naukę gry w piłkę.

 • opin7

  Oceniono 14 razy 2

  Koniec fielkiego kałesu! AP szrot zgnije.

 • sea1976

  Oceniono 36 razy 2

  Już Matusiak to liczyć potrafi jak mają grać za darmo w ŁKS to odda do Stali choćby za pare złotych

 • opin7

  Oceniono 11 razy 1

  Koniec fielkiego kałesu! AP szrot zgnije.

 • mihal501

  Oceniono 32 razy 0

  Wolnych ? Miło to słyszeć, na wolnych piłkarzach to sobie można zbudować ... walkę o utrzymanie ...

 • martin1939

  Oceniono 44 razy -2

  Nie rozmawiałem jeszcze o swojej przyszłości ani z prezesem Matusiakiem, ani z Salskim - mówi "Wyborczej" Staroń. - Jeżeli pojawi się atrakcyjna propozycja, chętnie ją rozważę. Ale gdybym miał iść do drugiej ligi, wolałbym zostać w ŁKS - zapowiada. Prosze jednak sa pilkarze ktorzy chca dalej walczyc w barwach Lodzkiego Klubu Sportowego. I tu nie trzeba specjalnie spekulowac, pilkarz sam sie pod tym wzgledem wypowiedzial.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX