ŁKS pokonał swojego przyszłego rywala. Wygra i w sobotę?

Siatkarki ŁKS awansowały do III rundy rozgrywek o Puchar Polski. W środę pokonały PLKS Pszczyna 3:1. Co ciekawe, ze swoimi pucharowymi rywalkami zmierzą się także w sobotę w I lidze
Mimo faktu, że Puchar Polski z roku na rok jest coraz mniej popularny, to ełkaesianki od początku zapowiedziały walkę o trofeum. Potwierdziły to w środowym meczu z Pszczyną. Co prawda przegrały pierwszego seta 21:25, to w kolejnych okazały się lepsze. Trzeba przyznać, że o zwycięstwo trudno byłoby bez atakującej Agnieszki Wołoszyn, która zdobyła aż 26 punktów w całym meczu. Do pełnej dyspozycji wraca także do niedawna kontuzjowana Karolina Suwińska.

W kolejnej rundzie ŁKS zagra ze zwycięzcą sobotniego meczu Karpaty Krosno - Ekstrim Gorlice. Tego samego dnia łodzianki znów zmierzą się z Pszczyną, ale tym razem w I lidze.

PLKS Pszczyna - ŁKS Commercecon Łódź 1:3

Sety: 25:21, 24:26, 22:25, 22:25

JB PLKS: Starzyk-Bonach (16), Bodys (10), Andrysiak (8), Mitręga (16), Soja (3), Gawlak (7), Nickowska (libero) oraz Jędrysik (1)

ŁKS: Ślęzak (13), Wasiak (6), Kucharczyk (10), Wołoszyn (26), Gajewska, Filip (4), Szyjka (libero) oraz Suwińska (5) i Kubieniec

Więcej o: