ŁKS bez problemów pokonał Karpaty Krosno

Siatkarki ŁKS Commercecon odniosły kolejne zwycięstwo w I lidze. Tym razem w Łodzi poległy zawodniczki Karpat Krosno, czyli wicemistrza I ligi z ubiegłego sezonu
Ełkaesianki to jedynie beniaminek I ligi, ale radzi sobie znakomicie. Zanotował tylko jedną porażkę przy siedmiu zwycięstwach i dzięki temu utrzymuje się w czołówce zaplecza ekstraklasy. Nie można tego powiedzieć o zespole z Krosna, który mimo faktu, że w ubiegłym sezonie był wicemistrzem I ligi, w tym zawodzi. Wszystko za sprawą odejścia kluczowych zawodniczek. Zastąpiły je młode i jeszcze niedoświadczone, dlatego drużyna płaci frycowe.

W środowym meczu ŁKS po raz kolejny pokazał klasę. Już w pierwszym secie dominował na boisku, a rywalki miały problemy z odbiorem zagrywek, m.in. Barbary Kubieniec. W kontrataku brylowała zaś jak zawsze niezawodna Agnieszka Wołoszyn. Jedyne punkty, które Karpaty zdobyły w tym secie, to te po błędach gospodyń. Łodzianki pewnie zwyciężyły w pierwszej partii 25:11.

W drugim secie przyjezdne znacznie poprawiły swoją grę. Ustabilizowały przyjęcie, dzielnie broniły i skutecznie obijały blok łodzianek. Wyszły na kilkupunktową przewagę, co zmusiło trenera ŁKS Macieja Bartodziejskiego, by wziąć czas (10:12). Wszystko wróciło do normy w drugiej części seta, w której łodzianki wróciły do konsekwentnej gry w ataku. W efekcie zwyciężyły 25:20.

W trzeciej partii ełkaesianki tylko potwierdziły, że są lepszym zespołem od Karpat. Przez cały set kontrolowały jego przebieg i zasłużenie wygrały 25:20, a całe spotkanie 3:0.

W następnej kolejce ŁKS znów będzie musiał zagrać bardzo dobre spotkanie, jeśli myśli o zwycięstwie. Do Łodzi przyjadą bowiem siatkarki Budowlanych Toruń, które są aktualnym liderem I ligi. Warto podkreślić, że rywal łodzianek w tym sezonie jeszcze nie przegrał.

ŁKS Commercecon - Karpaty Krosno 3:0

Sety: 25:11, 25:20, 25:20