Drugi sparing i drugie zwycięstwo ŁKS

Piłkarze ŁKS rozegrali drugi sparing w okresie roztrenowania. Podopieczni Andrzeja Kretka pokonali Zjednoczonych Stryków 4:2
Co ciekawe, już po siedmiu minutach ŁKS niespodziewanie przegrywał 0:2. Do bramki łodzian trafili Paweł Rożniaty i były piłkarz z al. Unii Jakub Ryplewicz. Widać było, że ŁKS miał problemy z grą na sztucznej murawie boiska przy ul. Minerskiej, jednak z czasem opanował sytuację na boisku. Do remisu doprowadził Kamil Cupriak, który nie tylko strzelił obie bramki, ale generalnie rozegrał bardzo dobre spotkanie. Wynik meczu ustalił zaś Olaf Okoński, który co prawda jest zawodnikiem ŁKS, ale gra na wypożyczeniu w Nerze Poddębice. Co prawda ŁKS zwyciężył 4:2, ale mógł zakończyć spotkanie wyższą wygraną. Łodzianom brakowało jednak skuteczności.

Wciąż nie wiadomo, jakie losy czekają trenera Andrzeja Kretka. Pewnym jest natomiast, że z gry w ŁKS zrezygnował Łukasz Adamski. W środowym sparingu nie wystąpili także kontuzjowani Michał Zaleśny, Robert Sierant, Adrian Kasztelan i Adam Patora. W dalszym ciągu trener Kretek sprawdza więc piłkarzy, którzy nie mieli wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności w rundzie jesiennej III ligi.

Kolejny sparing ŁKS rozegra w sobotę z LKS Justynów. - Mało prawdopodobne, żeby dołączyli do nas nowi testowani zawodnicy - mówi Kretek.

ŁKS - Zjednoczeni Stryków 4:2 (2:2)

Bramki: Salski (35.), Cupriak (36.), (63.), Okoński (75.) - Rożniata (2.), Ryplewicz (7.)

ŁKS: Król - Filipiak, Salski, Zimoń, Mysona - Karbowniak, Ślęzak, Okoński, Golański, Sarafiński - Cupriak

Ponadto: Sekuterski, Staroń, Kowalski, Krysiński, Różycki, Zawadowski