Trener ŁKS Commercecon: "Nasze cele się nie zmieniają"

W środę siatkarki ŁKS Commercecon wygrały już ósmy mecz w I lidze kobiet. Trener Maciej Bartodziejski wciąż podkreśla, że mimo pozycji wicelidera głównym celem jego drużyny wciąż jest utrzymanie
SIATKÓWKA. W środę w hali przy ul. Skorupki ełkaesianki wygrały z Karpatami Krosno 3:0. Oprócz słabszej części drugiego seta kontrolowały przebieg spotkania i odniosły kolejne pewne zwycięstwo. Beniaminek I ligi gra bardzo dobrze, zanotował bowiem aż osiem wygranych i tylko jedną porażkę. Mimo znakomitej postawy swoich podopiecznych trener Maciej Bartodziejski podtrzymuje, że cel zespołu jest wciąż ten sam: bezpieczne utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. - A jeśli uda się ugrać coś więcej, będziemy jeszcze bardziej zadowoleni - mówi trener ŁKS Commercecon. - Cieszymy się, że dobrze nam idzie w I lidze, i chcemy kontynuować taką passę.

I dodaje: - Ze środowego meczu mogę być zadowolony. W drugim secie Krosno agresywniej zagrało w polu serwisowym i to sprawiło nam trochę kłopotów, bo wkradła się mała dekoncentracja. Dziewczyny wzięły się jednak do roboty i zaczęły grać tak jak powinny. Znów odskoczyliśmy, wygraliśmy drugiego seta. W trzecim kontynuowaliśmy dobrą grę i stąd zwycięstwo.

Łodzianki zagrają teraz dwa bardzo trudne spotkania. W najbliższą niedzielę u siebie podejmą Budowlanych Toruń, czyli aktualnego lidera I ligi. Następnie czeka ich mecz z kolejną drużyną z czołówki, czyli Zawiszą Sulechów. - Budowlani to bardzo silny rywal, a wskazują na to chociażby ich wyniki. Nie przegrały przecież jeszcze w tym sezonie ani jednego meczu - mówi Maciej Bartodziejski. - W środowej kolejce pokonały po tie-breaku Ekstrim Gorlice. To bardzo trudny teren, o czym się przekonaliśmy, bo przegraliśmy w ich hali. Postaramy się jednak sprawić naszym kibicom radość. Niezależnie od wyniku dwóch najbliższych spotkań nie wiadomo, jak zakończy się liga. Teraz jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji i z tego się cieszymy.

Niedzielny mecz w hali przy ul. Skorupki rozpocznie się o godz. 18. Wstęp wolny.