Ostatni mecz trenera Andrzeja Kretka w ŁKS?

Wszystko wskazuje na to, że trener Andrzej Kretek po raz ostatni poprowadzi ŁKS w meczu
W środę o godz. 17.30, a nie jak wcześniej planowano o 16, podopieczni Andrzeja Kretka zmierzą się z wychowankami klubu z al. Unii, którzy występują w Centralnej Lidze Juniorów. Sparing rozegrany zostanie na boisku przy ul. Minerskiej, a drużynę juniorów poprowadzi nowy szkoleniowiec Marcin Pyrdoł, który zastąpił Piotra Faryńskiego.

Wszystko wskazuje na to, że będzie to ostatni mecz pod wodzą trenera Kretka, a skład trzecioligowców też przejdzie do historii. Kto zagra? - Wszyscy, którzy są zdrowi - tłumaczy Kretek. - Nie pojawi się żaden nowy zawodnik, bo sam nie wiem, czy mój kontrakt zostanie przedłużony.

Tymczasem działacze ŁKS wcale nie ukrywają, że nadal rozważają możliwość zatrudnienia nowego trenera, którego zadaniem będzie nie tylko zbudowanie zespołu na rundę rewanżową, ale także na przyszły sezon, w którym łodzianie mają walczyć o awans do II ligi. Na liście kandydatów jest kilka nazwisk, ale najbardziej prawdopodobne rozwiązanie to duet Marek Chojnacki - Dariusz Bratkowski. Obaj wcześniej oddzielnie prowadzili już drużynę z al. Unii. Kontrkandydatem Chojnackiego i Bratkowskiego jest Ariel Jakubowski, którego promuje Artur Kościuk, były piłkarz ŁKS, a obecnie trener grup młodzieżowych. - Ariel to młody, ambitny szkoleniowiec, który jako trener dał się już pokazać z dobrej strony. Dodatkowym atutem jest to, że posiada doskonałe rozeznanie w realiach trzecioligowych. I co istotne, to mistrz Polski z 1998 roku z naszym klubem - zachwala Kościuk.

Według Łukasz Bielawskiego nazwisko trenera, który poprowadzi ŁKS w rundzie rewanżowej, będzie znane w piątek. Tego dnia z kolei ełkaesiacy będą mieć ostatnie zajęcia w tym roku.