ŁKS wygrał walkowerem, a Radomiak pewnie kroczy do II ligi

Od efektownej wygranej piłkarze Radomiaka rozpoczęli rundę wiosenną w III lidze. ŁKS zdobył punkty bez walki
Radomiak, lider tabeli III ligi, utrzymał przewagę nad drugim w tabeli Ursusem Warszawa i ŁKS, który w 18. kolejce zdobył punkty walkowerem, bo GKP Targówek wycofał się z rozgrywek. Podopieczni trenera Jacka Magnuszewskiego w meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki udowodnili, że są mocniejsi niż w rundzie jesiennej, a Szymon Stanisławski zaliczył hat tricka. Z kolei informacje o nowym stadionie Radomiaka coraz bardziej realne. Projekt budowy Radomskiego Centrum Sportu zakłada, że do 2018 roku powstanie hala i jedna trybuna stadionu o pojemność do czterech tysięcy widzów. Budowa ma ruszyć już w najbliższych miesiącach, a w tym czasie Radomiak ma rozgrywać mecze na stadion miejskiego MOSiR. Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Radomiak 1:5 (0:2)

Gole: Zawiska - Stanisławski 3, Agu, Radecki.

Świt: Domżał - Duda, Koziara, Basiuk (71. Cichocki), Steć (78. Kimura) - Melao, Krzymiński, Zawiska (84. Pachleski), Cesarek, Broniszewski - Kozłowski (46. Rusakowicz).

Radomiak: Kula - Cieciura, Świdzikowski, Dubina, Sulkowski - Kiełtyka, Agu (86. Filipowicz), Radecki, Brągiel - Stanisławski (75. Śliwiński), Leandro (79. W. Puton).

Najbliższy rywal ŁKS - Omega Kleszczów - uległ w Warszawie Ursusowi 1:3. Bramkarza Omegi Pawła Wiśniewskiego już do przerwy pokonali Michał Ambrozik i Jakub Kabala. W 58 minucie Dariusz Słomian strzelił kontaktowego gola z rzutu karnego, ale pięć minut później Przemysław Sztybrych dobił rywali. W niedzielę o godz. 15 Omega będzie podejmować ŁKS, który jesienią pokonał drużynę z Kleszczowa 2:1.

Ursus Warszawa - Omega Kleszczów 3:1 (2:0) Gole: Ambrozik, Kabala, Sztybrych - Słomian.

Omega: Wiśniewski - Łucki, Słomian, Czaplarski, Jacak (72. Dryja) - Zawodziński (84. Barański), Marciniak, Olejnik, Kabziński (70. P. Kowalski) - Cukiernik, Walęski (75. Kolasa).

Pozostałe wyniki i tabela: GKP Targówek - ŁKS 0:3 (walkower), Broń Radom - WKS Wieluń 1:2 (Sałek - Baraniak, Zawieja), Pogoń II Siedlce - Legia II Warszawa 0:3 (samobój, Michalak, Misiak), Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Start Otwock 6:4 (Sierociński 3, Tataj 2, Gregorowicz - Szerszeń, Wiśniowski, Bylak), Polonia Warszawa - Warta Sieradz 0:1 (M. Kobierski), Pelikan Łowicz - Pilica Białobrzegi 0:0, Lechia Tomaszów - Sokół Aleksandrów 1:1 (Mirecki - Chojecki).