Sport.pl

ŁKS prawie gotowy na ligę. Ilu pewniaków mają trenerzy?

ŁKS zakończył zimowy okres przygotowawczy sparingiem z KS Paradyż. Wygrał, ale w drużynie wciąż jest jeszcze kilka niewiadomych.
W weekend piłkarze grupy łódzko-mazowieckiej III ligi rozegrali 18. kolejkę. Podopieczni trenerów Marka Chojnackiego i Dariusza Bratkowskiego zamiast meczu ligowego z GKP Targówek, który wycofał się z rozgrywek, sprawdzili się w sparingu z czwartoligowcem. Wygrali, ale generalna próba nie była do końca udana. Także przez to, że szkoleniowcy nie mogli wystawić optymalnego składu. - Stąd decyzja, aby do przerwy zagrać trójką obrońców, a po zmianie stron czwórką. Pierwszy wariant był lepszy, jeżeli idzie o organizację gry, a drugie rozwiązanie wydaje się korzystniejsze pod względem liczby stwarzanych sytuacji - tłumaczył Chojnacki.

Widać, że w ŁKS jest rywalizacja o miejsce w wyjściowej jedenastce, ale nie dotyczy to defensywy. Marcin Zimoń, Robert Sierant i Szymon Salski mogą czuć się niezagrożeni, a swoją wartość potwierdzili w sobotę.

Czy skład z pierwszej części sobotniego spotkania zacznie rundę wiosenną w Kleszczowie? - Niekoniecznie, bo pamiętajmy, że pod uwagę są także brani Tomasz Kowalski i Dawid Sarafiński, którzy ostatnio nie trenowali z powodu urazów i choroby - odpowiada Chojnacki. Jego zdaniem celem drużyny w rundzie wiosennej będzie weryfikacja zawodników, którzy w przyszłym sezonie będą walczyć o awans do II ligi. - Nie myślimy w kategorii, aby grać tylko na poziomie trzeciej ligi, ale chcemy sprawdzić, czy po ewentualnym awansie zawodnicy będą w stanie z powodzeniem występować w wyższej klasie. Do tego zespołu dołączą jeszcze wyróżniający się juniorzy.

W niedzielę o godz. 15 ŁKS meczem wyjazdowym z Omegą Kleszczów zainauguruje rundę rewanżową.

Więcej o:
Komentarze (12)
ŁKS prawie gotowy na ligę. Ilu pewniaków mają trenerzy?
Zaloguj się
 • qwertylodz

  Oceniono 35 razy 23

  fani ks byczyny ehhh.. nikt was juz nie czyta kabareciarze :)

  W Łodzi tylko ŁKS !

 • alek1969

  Oceniono 7 razy 7

  oj trenerze trenerze coś sam nie za bardzo wiesz jak ułożyć skład zdolni juniorzy gdzie ich masz do tej pory pokazał się jeden o którym dość głośno w naszym otoczeniu a ty go sadzasz na ławce rezerwowej najpierw go chwalić a potem przybijasz taką wypowiedzią i tak niszczymy w naszym sporcie zdolnych młodych piłkarzy grunt to znajomości i układy

 • jabol1910

  Oceniono 23 razy 7

  Jestem kibicem Widzewa, lecz do fanatyzmu mi daleko. Nie zgadzam się na trwonienie miejskich pieniędzy na budowę dwóch stadionów. Jest ostatnia okazja na powrót do pomysłu jednego porządnego miejskiego stadionu, po zburzeniu należy zatrzymać budowę na Al.Piłsudskiego, po co tam stadion między starymi blokami? To jest złe miejsce na budowę, poza tym Cacka zaraz nie będzie więc ta inwestycja jest całkiem chybiona. Należy albo zrobić stadion miejski obok Atlas Areny dobudowując pozostałe trybuny albo wybudować stadion w nowym neutralnym miejscu choć lepsza ta pierwsza opcja, kolejno należy połączyć ŁKS z Widzewem w jeden klub FC ŁÓDŹ, jak się chuliganom nie spodoba - droga wolan - niech się walają w województwie po pastwiskach A-klasowych. My kibice Łodzi zasłużyliśmy sobie na dobrą piłkę bez nienawiści a tylko w takich warunkach mamy szansę na sponsora. W przeciwnym wypadku łódzką piłkę czeka zagłada! Kopiujcie i wysyłajcie to do Zdanowskiej, zanim Cacek odejdzie niech zatrzyma budowę na Widzewie, szkoda publicznych pieniędzy.

 • 19rts10widzew

  Oceniono 4 razy -2

  ile ludzi nie dostało kasy który klub zaczyna od nowa a już pewnie nie płacą.Sierant wróć akademia czeka

 • 19rts10widzew

  Oceniono 5 razy -3

  czekamy na niedziele będzie śmiech akademia nie wygrała:)

 • saymon1909

  Oceniono 14 razy -4

  podobno w mosczenicy i chechle pełna mobilizacja - sołtysi zaprzęgli po dwa wozy, żeby dowozić obrzezanych "fanatykuf" pss kał es ptak 1909, filia ap moszczenica 2013 pod kasę, aby mogli kupować karnety w ilości hurtowej...
  rekord z brodą -314 karnetów, ma zostać pobity
  BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

 • dicksalomon

  Oceniono 31 razy -19

  "W Polsce nas nie znają akademią piłkarską nazywają"to motto kibica akademii piłkarskiej na dzień dzisiejszy.

 • stilon02

  Oceniono 38 razy -24

  w niedzielę na budowie wolne to amatorzy z pod dworca wystąpią w pełnym składzie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX