ŁKS wygrywa, lider tabeli III ligi remisuje

Piłkarze ŁKS wiosną są niepokonani u siebie w lidze, a liderujący w rozgrywkach III ligi Radomiak znów stracił punkty
Niedawno na stadionie przy al. Unii piłkarze ŁKS wygrali z WKS Wieluń 1:0, a gola strzelił Łukasz Staroń. W sobotę podopieczni trenerów Marka Chojnackiego i Dariusza Bratkowskiego pokonali Start Otwock 1:0, a bramkę zdobył Kamil Cupriak. To jego trzeci gol w drugim z rzędu meczu i, co ciekawe, strzelony głową. W środę Cupriak dwukrotnie pokonał Konrada Jałochę, bramkarza rezerw Legii Warszawa.

Mimo fatalnej pogody, bo równo z gwizdkiem sędziego zaczął padać śnieg, ŁKS i Start Otwock, które zmierzyły się w sobotę w Łodzi, stworzyły kilka akcji bramkowych. Już w 7. minucie Cupriak znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale stracił piłkę. Później próbowali zdobyć gola Bartosz Bujalski, Rodrigo, a tuż przed końcem pierwszej połowy ponownie Cupriak, ale przegrał pojedynek z Jakubem Dutkowskim.

Po przerwie Artur Golański uderzył mocno z dystansu, ale bramkarz zbił piłkę na poprzeczkę. Wreszcie w 70. minucie Cupriak - po zagraniu Golańskiego - strzałem głową zdobył bramkę. W sobotę ŁKS zagra na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi, która zremisowała w Warszawie z Ursusem 1:1 (Obłuski - Radomski).

ŁKS - Start Otwock 1:0 (0:0)

Gol: Cupriak (70.)

ŁKS: Kołba - Zimoń, Sierant, Salski - Sarafiński, Kowalski (87. Karbowniak), Bujalski, Ślęzak, Golański, Rodrigo - Cupriak.

Natomiast piłkarskie derby Radomia, które oglądało blisko 4 tys. kibiców, zakończyły się remisem. Broń była lepsza w pierwszej połowie, a Radomiak po zmianie stron. Obie bramki padły po stałych fragmentach gry. W 89. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został pomocnik Radomiaka Bartosz Sulkowski.

Broń Radom - Radomiak 1:1 (1:0)

Gole: Ankurowski (19.) - Śliwiński (73.)

Broń: Budzikur - Krukowski, Ankurowski, Gorczyca, Dobosz - Leśniewski, Sałek, Bouchniba, Skórnicki (57. Bojek) - Nowosielski, Marczak

Radomiak: Kula - Cieciura, Świdzikowski, Dubina, Sulkowski - Kiełtyka, Agu (61. Radecki), Puton, Brągiel (87. Serodziński), Leandro - Stanisławski (59. Śliwiński)

Pozostałe wyniki i tabela: Legia II Warszawa - Omega Kleszczów 0:1 (Kolasa), GKP Targówek - WKS Wieluń 0:3 (walkower), Pogoń II Siedlce - Sokół Aleksandrów 3:1 (Dzięgielewski, Tomalski, Buga - Wrzesiński), Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Warta Sieradz 1:2 (Tataj - Idzikowski, Marcin Kobierski), Pelikan Łowicz - Polonia Warszawa 2:2 (Adamczyk, Dąbrowski - Augustyniak, Nakrosius), Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Lechia Tomaszów 2:0 (Basiuk, Koziara).