III liga. ŁKS remisuje, a jak zagrali inni...

Piłkarze ŁKS zremisowali z Ursusem Warszawa na koniec sezonu III ligi. Przegrał za to Radomiak, który myślami jest przy barażu z Wisłą Sandomierz.
Na stadionie przy al. Unii miało być święto i było. Spotkanie z Ursusem Warszawa było ostatnim meczem w sezonu oraz jednocześnie pożegnaniem ze starym obiektem. Podopieczni trenerów Marka Chojnackiego i Dariusza Bratkowskiego utrzymali miano niepokonanych od 9. kolejek, a ostatni historyczny mecz obejrzała rekordowa liczba kibiców. W drugiej połowie spotkanie zostało jednak przerwane przez sędziego, a to oznacza, że klub z al. Unii zostanie ukarany przez ŁZPN za zachowanie kibiców. Wszystko wskazuje na to, że prawdopodobnie pierwsze spotkanie w nowym sezonie na nowym obiekcie łodzianie rozegrają bez udziału publiczności.

ŁKS - Ursus Warszawa 2:2 (2:1)

Gole: Patora (13), Golański (27.) - Radionov (10, 88.)

ŁKS: Kołba - Karbowniak (88. Filipiak), Zimoń, Ślęzak, Golański - Sarafiński, Kowalski (73. Dynel), Bujalski, Rodrigo, Cupriak (65. Głowiński) - Patora (85. Kacela).

Natomiast Radomiak, lider tabeli, przegrał u siebie z Lechią Tomaszów. Dla podopiecznych trenera Jacka Magnuszewskiego to pierwsza porażka na własnym stadionie w sezonie. Decydująca o losach meczu akcja miała miejsce w 80. minucie. Wówczas strzałem głową Wiktor Żytek zdobył zwycięskiego gola. Wygrana gości to niespodzianka, bo od 61. minuty grali w osłabieniu, gdyż Maciej Prusinowski za faul na Leandro ukarany został drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartką, i musiał opuścić boisko. Dla piłkarzy Lechii to nie jest koniec sezonu, bo czeka ich finał wojewódzkiego Pucharu Polski z Borutą Zgierz.

Radomiak - Lechia Tomaszów 0:1 (0:0)

Gol: Żytek (80.)

Radomiak: Kula - Cieciura, Dubina, Świdzikowski, Sulkowski (76. Serodziński) - Kiełtyka, W. Puton (65. Agu), Radecki, Brągiel - Leandro (76. Wnuk), Wolski (61. Stanisławski)

Lechia: Grejber - Prusinowski, Cyran, Matuszczyk (88. Dolot), Milczarek - Matysiak, Szymczak (85. Wiejak), Żytek, Mirecki - Rozwandowicz (81. Król), Jardel (90. Stańdo)

Pozostałe wyniki 34. kolejki i tabela końcowa: GKP Targówek - Warta Sieradz 0:3 (walkower), Sokół Aleksandrów - Polonia Warszawa 0:5 (Tomaszewski, samobójcza, Bochenek, Tomas, Pieczara), Pilica Białobrzegi - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:5 (Cesarek 3, Steć, Szabat), Start Otwock - Pelikan Łowicz 1:4 (Łuszczyński - Kosiorek, Adamczyk, Bończak, Narożnik), Legia II Warszawa - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:0 (Misiak), WKS Wieluń - Pogoń II Siedlce 2:3 (Kiwak, Dwornik - Lubkowicz 2, Krawczyk), Omega Kleszczów - Broń Radom 1:1 (Czaplarski - Bouchniba).