Z kim zagra ŁKS? Nie ma chętnych do gry w III lidze

Wciąż nie wiadomo, z którymi drużynami ŁKS będzie rywalizował w III lidze
Problem ze skompletowaniem osiemnastki to efekt zbliżającej się reformy rozgrywek, bo w nowym sezonie w każdej z grup regionalnych utrzyma się tylko po siedem pierwszych zespołów. Na razie jedno jest pewne, że nowy sezon w III lidze rozpocznie się w drugi weekend sierpnia. Wciąż za to nie wiemy, jak będzie wyglądała grupa łódzko-mazowiecka w tej klasie rozgrywkowej. Do tej pory licencję uzyskało tylko 13 klubów: ŁKS, Pelikan Łowicz, Warta Sieradz, Lechia Tomaszów, Sokół Aleksandrów, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Ursus Warszawa, Broń Radom, Legia II Warszawa, Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Pilica Białobrzegi, Polonia Warszawa i Energia Kozienice (beniaminek).

Z kolei nowy zarząd Pogoni Siedlce wbrew wcześniejszym zapowiedziom zdecydował, że rezerwy pierwszoligowca jednak nie zagrają w trzeciej lidze. Omega Kleszczów i WKS Wieluń również nie są zainteresowane przystąpieniem do rozgrywek. Natomiast beniaminkowie z łódzkiej IV ligi - Warta Działoszyn i Ner Poddębice - w pierwszym podejściu nie otrzymały licencji, ale w obu klubach wierzą, że w drugim terminie uzyskają zgodę na grę szczebel wyżej. Nie wiadomo za to, jak potoczą się losy Błękitnych Raciąż (beniaminka IV ligi mazowieckiej), bo klub nie posiada uregulowanych spraw w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Skarbowym.

Propozycję gry nawet otrzymał Start Otwock, jeden ze spadkowiczów, ale z klubu odeszła większość piłkarzy, a władze miasta nie chcą finansować drużyny. Dlatego pojawił się pomysł, aby chętnych wyłonić z baraży. O miejsce w lidze mają najpierw zagrać wicemistrzowie Mazowsza Oskar Przysucha i Mazovia Mińsk Mazowiecki, a zwycięzca zmierzy się drużynami z łódzkiej IV ligi z GKS II Bełchatów lub Polonią Piotrków.

Tymczasem nowym piłkarzem Polonii został Zbigniew Obłuski, który w poprzednim sezonie występował w Pilicy Białobrzegi. 28-letni napastnik w minionych rozgrywkach strzelił 14 goli.