Pierwszy trening ŁKS już w środę. Będą nowi zawodnicy?

W środę o godz. 17 piłkarze ŁKS spotkają się na pierwszym po urlopach treningu. Na zajęciach ma być 13 zawodników, w tym jeden nowy.
Trenerzy ŁKS Marek Chojnacki i Dariusz Bartkowski mają dokładnie zaplanowany terminarz okresu przygotowawczego. Wiadomo, że drużyna będzie trenować na obiektach przy al. Unii i ul. Minerskiej, a od 13 lipca zaplanowano tygodniowy obóz dochodzeniowy. Gry sparingowe rozpoczną się 4 lipca, a pierwszym rywalem jest spadkowicz z ekstraklasy PGE GKS Bełchatów. Szkoleniowcy ustalili, że piłkarzy czeka aż 120 minut gry. - Spodziewamy się przyjazdu kilku zawodników, dlatego chcemy, aby wszyscy zagrali w równym wymiarze czasowym - argumentuje Chojnacki. Pozostali rywale ŁKS w letnich przygotowaniach to Sokół Aleksandrów, KS Paradyż, Pogoń Grodzisk Mazowiecki i Warta Sieradz.

Na pierwszych zajęciach na stadionie przy ul. Minerskiej trener Chojnacki spodziewa się tylko 13 zawodników, w tym jednego nowicjusza. Ma nim być 25-letni Mariusz Cichowlas, pomocnik Włocłavii Włocławek. Wiosną rozegrał 16 spotkań, w których strzelił dwa gole. Z kolei awizowany wcześniej Bartłomiej Pacuszka i Rafał Serwaciński, który ma już podpisany kontrakt, dołączą do zespołu w czwartek i piątek.

Wciąż jednak w ŁKS jest dużo znaków zapytania. Przede wszystkim kilku ełkaesiaków jeszcze nie zdecydowało się na przedłużenie kontraktów. - Część piłkarzy jest po rozmowach, część zastanawia się, dlatego czekamy spokojnie na kontrakty - tłumaczy Tomasz Salski, wiceprezes ŁKS. Dodaje, że w piątek i sobotę mają pojawić się nowi piłkarze. Nie będą to gracze ze znanymi nazwiskami. Jednym z nich ma być Rafał Jankowski, napastnik Stali Mielec, który także grał w MKS Kutno i Zagłębiu Sosnowiec.

Więcej o: