ŁKS - Pogoń Lwów. Znamy ceny biletów na mecz otwarcia nowego stadionu

Pięć i 10 złotych - tyle będzie kosztował bilet na mecz ŁKS z Pogonią Lwów, który rozegrany zostanie na otwarcie nowego stadionu przy al. Unii
Na obiekcie przy al. Unii na razie nie widać końca robót, ale według Małgorzaty Belty, dyrektora Biura ds. Inwestycji UMŁ, termin przekazania przez firmę Mir-Bud ze Skierniewic nowego stadionu nie jest zagrożony. Generalny Wykonawca obiecał, że do 24 lipca obiekt zostanie po odbiorach technicznym i budowlanym przekazany miastu.

Pierwszą imprezą, która uświetni oddanie stadionu, będzie mecz piłkarski ŁKS z Pogonią Lwów, który rozegrany zostanie 2 sierpnia. W czwartek Marek Plawgo, dyrektor marketingu Miejskiej Areny Kultury i Sportu, która jest organizatorem meczu oraz jednocześnie operatorem nowego obiektu, ogłosił ceny biletów na inauguracyjne spotkanie. - Bilety będą kosztowały pięć i dziesięć złotych - informuje Plawgo. - Pięć złotych zapłacą uczniowie do lat 16, a pełną cenę pozostali widzowie.

Dyrektor marketingu MAKiS przyznaje, że trybuna na stadionie może pomieścić ponad pięć tysięcy widzów, ale wolnej sprzedaży będzie tylko trzy tysiące wejściówek. Pozostała część biletów zostanie przekazana Stowarzyszeniu Kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego, dla którego zarezerwowano dwa sektory na trybunie od strony południowej. - Dlatego zachęcam, aby wszyscy chętni skorzystali z możliwości kupna biletów w przedsprzedaży w naszym punkcie w Atlas Arenie - mówi.

Plawgo tłumaczy, że nie było możliwości, aby wszyscy chętni mogli wejść na stadion bezpłatnie. - Jesteśmy spółką miejską, nie możemy więc działać na jej niekorzyść, musimy patrzeć na aspekt ekonomiczny, dlatego cena biletu jest symboliczna - argumentuje Plawgo.