ŁKS przegrał pierwszy letni sparing. Słaba postawa łodzian

Piłkarze ŁKS nie podtrzymali serii zwycięstw w letnich sparingach. Podopieczni Marka Chojnackiego i Dariusza Bratkowskiego ulegli Pogoni Grodzisk Mazowiecki 1:3
Do tej pory łodzianie wygrywali wszystkie sparingi, a pokonali m.in. pierwszoligowy PGE GKS Bełchatów. W kolejnym spotkaniu musieli jednak przełknąć gorzką pigułkę. W meczu z Pogonią co prawda od początku zagrał Adam Patora, najskuteczniejszy gracz ŁKS w poprzednim sezonie, ale widać było, że długo nie trenował i w ciągu pierwszych 45 minut oddał zaledwie jeden, i to niecelny, strzał.

Ale nie tylko Patora zagrał słabo. Pogoń wydawała się bardziej zdeterminowana, grała lepiej w ataku i w obronie. Goście tylko czekali na błąd łodzian i taki przydarzył się tuż przed przerwą. W niegroźnej sytuacji przed polem karnym piłkę stracił Artur Golański, a Damian Jaroń mocnym strzałem otworzył wynik spotkania.

Po przerwie Chojnacki wymienił wszystkich graczy, ale obraz gry się nie zmienił. Wciąż brakowało celnych podań, choć w 48. minucie bliski wyrównania była Mariusz Cichowlas, ale minimalnie chybił. Kilka chwil później sędzia podyktował karnego dla ŁKS, a bezbłędnie wykorzystał go Marcin Zimoń. Wydawało się, że łodzianie zremisują spotkanie, a nawet strzelą zwycięskiego gola, ale słabo spisujący się w ataku Krystian Wojtczak z najbliższej odległości trafił w bramkarza. Rywale odpowiedzieli strzałem Michała Strzałkowskiego w słupek, a chwilę później nie pomylił się Marcin Gregorowicz. W końcówce obie strony atakowały, ale do słabego poziomu swoich kolegów dostosował się bramkarz Adam Sekuterski, który dał się przelobować z 20 metrów. Tym samym Tomasz Kołodziejski ustalił wynik meczu na 3:1.

Kolejne sparingi łodzianie zagrają w następny weekend. Rywalami będą Warta Sieradz (sobota) oraz Pogoń Lwów (niedziela).

ŁKS - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:3 (0:1)

Bramki: Marcin Zimoń (56., karny) - Damian Jaroń (44.), Marcin Gregorowicz (75.), Tomasz Kołodziejski (90.)

ŁKS: Kołba - Placek, Ślęzak, Salski, Golański - Rodrigo (34. Cichowlas), Serwaciński, Pawlak, Sarafiński, Dynel - Patora

II połowa: Sekuterski - Filipiak, Zimoń, Terentiew, Koszek (81. Dynel) - Kacela, Szulc, Cichowlas, Bryzek, Szumrer - Wojtczak