ŁKS. Najlepszy strzelec drużyny wierzy w awans

- Uważam, że stać nas na awans do II ligi - uważa Adam Patora, napastnik ŁKS
Adama Patora, napastnik ŁKS, ostatnio imponuje skutecznością. W ostatnich sparingach strzelił trzy gole. W sobotę pokonał bramkarza Warty Sieradz dwa razy, a dzień później przeszedł do historii, bo w meczu z Pogonią Lwów zdobył pierwszą, historyczną bramkę na nowym stadionie. W przerwie meczu w nagrodę otrzymał okolicznościowy puchar. - Moja dobra dyspozycja strzelecka to efekt dobrego przygotowania mentalnego do każdego spotkania - tłumaczy Patora. - Znam swoją wartość, dlatego za każdym razem staram się dawać z siebie wszystko. Dwa ostatnie sparingi w moim wykonaniu były dobre, ale nie mogę zadowalać się chwilą. Na szczęście zdrowa rywalizacja tylko motywuje mnie do ciężkiej pracy, bo koledzy tylko czyhają na miejsce w wyjściowej jedenastce.

Większość goli Patora strzela, uderzając piłkę głową. - Często jestem niższy niemal o głowę od obrońców, ale jak widać, to mi nie przeszkadza, bo wiem, kiedy należy się wybić, aby przeskoczyć stoperów. Potrafię walczyć też o pozycję - przyznaje najlepszy strzelec ŁKS.

W sobotę drużyna z al. Unii meczem wyjazdowym z Błękitnymi Raciąż rozpocznie nowy sezon, ale latem mocno zmieniła swój skład. - Było mało czasu, aby po piłkarsku się dotrzeć. Mam nadzieję, że nasza gra nie wygląda źle. Mamy jeszcze drobne mankamenty, ale jest jeszcze czas, aby je zniwelować. Uważam, że stać nas na awans do II ligi - ocenia Patora.

Po niedzielnym meczu Patora przyznał, że na nowym stadionie warunki do gry są wyśmienite. - Murawa przygotowana była perfekcyjnie, a piłka po niej chodziła niczym po stole bilardowym. Nic tylko z optymizmem patrzeć w przyszłość. Przed laty, grając w Elanie Toruń, miałem możność zagrać na podobnym klasie obiekcie, ale na al. Unii warunki mamy dużo lepsze. I, co ważne, trybuna posiada bardzo nowoczesne wnętrze, a szatnie są naprawdę na wysokim poziomie. Nic tylko grać i wygrywać - kończy Patora.