Słowaczka zamknęła kadrę ŁKS Commercecon na przyszły sezon

Monika Šmitalová jest ostatnią siatkarką, która zasili pierwszoligowy ŁKS Commercecon przed nowym sezonem.
Do rozpoczęcia rozgrywek I ligi kobiet pozostały już niecałe dwa tygodnie. To ostatni moment, by wzmocnić kadrę zespołu, i na taki ruch zdecydował się ŁKS Commercecon. Ostatnią nową siatkarką została Monika Šmitalová. 25-letnia Słowaczka gra na pozycji środkowej bloku, a ostatnio występowała we francuskiej Stelli Calais. Wcześniej reprezentowała m.in. Doprastav Bratysława, z którym zdobyła mistrzostwo, wicemistrzostwo oraz brązowy medal ligi słowackiej. Grała także w rozgrywkach Challenge Cup oraz Lidze Środkowoeuropejskiej MEVZA. Z kolei za kadencji gry w VK Vista Real Pezinok również wywalczyła mistrzostwo Słowacji i była drugą najlepiej punktującą siatkarką ligi. - Wszystko wskazuje na to, że Monika będzie dla nas wzmocnieniem. Jej umiejętności oczywiście zweryfikuje liga, ale na razie pokazuje, że ma duży potencjał - mówi Maciej Bartodziejski, trener łodzianek.

- Monika jest naszym ostatnim wzmocnieniem, ale cały czas do kadry mogą wskoczyć utalentowane juniorki - dodaje Bartosz Wencław, wiceprezes klubu.

Łódzkie siatkarki już dzisiaj zaprezentują się swoim kibicom w przerwie ligowego meczu piłkarskiego ŁKS, a sezon rozpoczną we własnej hali 3 października meczem z SMS PZPS Szczyrk.