Kto trenerem ŁKS? Czeski film w drużynie z al. Unii

MAŁGORZATA KUJAWKA

Wciąż nie ma decyzji, kto poprowadzi piłkarzy ŁKS w rundzie wiosennej
Od ostatniego meczu ligowego ŁKS z Energią Kozienice (1:0) minie niebawem dwa tygodnie, ale nadal nie doczekaliśmy się decyzji działaczy w sprawie szkoleniowca łódzkiego zespołu, który przygotuje zespół z al. Unii do rundy rewanżowej. Nie wiadomo, czy w klubie nadal będą pracować Marek Chojnacki i Dariusz Bratkowski, czy będzie to typowany do tej roli Ariel Jakubowski, czy choćby Robert Szwarc.

Niedawno Łukasz Bielawski, prezes ŁKS przyznał, że ogłoszenie decyzji nastąpi najwcześniej na początku przyszłego tygodnia. Wiadomo jednak, czym decyzja szybciej zostanie podjęta, tym lepiej dla zespołu, który czeka trudna runda wiosenna.

W klubie można za usłyszeć, że przy podjęciu decyzji nie chodzi wcale o wysokość kontraktu trenera, ale jakich piłkarzy szkoleniowiec będzie w stanie namówić do walki o awans do II ligi. W środę w programie sportowym telewizji Toya Chojnacki nie ukrywał, że drużyna potrzebuje wzmocnień. Według niego musi przyjść przynajmniej trzech, a nawet pięciu nowych graczy. Chojnacki przyznał, że posiada listę ośmiu zawodników, z którymi prowadził już rozmowy. - To gracze z pierwszej, a nawet drugiej ligi - zdradził tylko.

Kontrkandydatem Chojnackiego i Bartkowskiego jest Ariel Jakubowski, były piłkarz ŁKS, który z drużyna za al. Unii zdobył tytuł mistrza Polski w 1998 roku. Dwa sezony temu prowadzony przez niego Ursus Warszawa był rewelacją rozgrywek. Walczył nawet w barażu o II ligę, ale obecnie jest niżej w tabeli od łodzian. Jego odejście do ŁKS jest więc bardzo realne, bo sytuacja stołecznego klubu, nie tylko sportowa, ale także ogólna, nie jest najlepsza.

Wiadomo, ze działacze prowadzą z nim rozmowy, ale podobnie jak w przypadku Chojnackiego, kartą przetargowa maja być nowi zawodnicy. Najlepiej aby byli to tacy, którzy wyraźnie poprawią jakość gry i co ważne, za których nie będzie trzeba zapłacić. Latem Ursus stracił swojego najlepszego zawodnika Jewhena Rodionawa, który przeszedł do Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Dzisiaj w Ursusie nie ma już takiej gwiazdy.

Ostatni z kandydatów to Robert Szwarc, szkoleniowiec na co dzień pracujący w łódzkiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, a przed laty był asystentem Piotra Zajączkowskiego, który wówczas prowadził pierwszy zespół z al. Unii. - Pragnę ostudzić oczekiwania kibiców czyhających na sensację, bo z tego co wiem, Robert nigdzie się nie wybiera - przyznaje Janusz Matusiak, prezes SMS. - Po prostu to mało realne, aby zrezygnował z pracy z naszymi juniorami.

To oznacza, że lista życzeń działaczy musi być wkrótce nieco powiększona, albo będą musieli liczyć, że trenerzy z Polski zgłaszają się sami.

Komentarze (30)
Kto trenerem ŁKS? Czeski film w drużynie z al. Unii
Zaloguj się
 • michal_501

  Oceniono 4 razy 4

  @martin1939
  skoordynowana, ciężka praca jest tylko jak pieniędzy nigdy nie było tak nie ma ale pracować trzeba, to fakt !

 • www1908

  Oceniono 23 razy 3

  walczyk,ty i gw im wiecie mniej o ŁKS-ie tym lepiej ! Gdzie są twoje "nieoficjalne" informacje ?
  Zamijcie sie bolącą stopą jakiegoś Rachubińskiego,jego zastrzykami i ilu wstydzewskich kopaczy stawiło się na treningu by kopać sie po czaszkach.Od ŁKS-u to dwa ch..je w bok.

 • za3majsie

  Oceniono 29 razy 3

  cze mihaś, masz bekę z białych meneli ? Mówisz, o tych "menelach" którzy rozjechali IV ligę, czy reanimatorach którzy nie mogą się w niej odnaleźć ? Tonąca łajba ? Tym mianem określiłbym raczej klubik którego mafia kiełbasiana wymusza odejście jednego z założycieli i głównych sponsorów a pomysłem 27 letniego trenera jest odstawienie od składu kilku zawodników i zaciąg gwiazd z ligi okręgowej. Masz rację mihaś, wierny kibicu reaktywacji 2015 - 2015 ?

 • braveran

  Oceniono 42 razy 2

  Jaki ty Walczyk głupi jesteś. Wiadomo, że na takim poziomie trener nie ma aż tak dużego znaczenia, bo w ŁKS zawsze jest motywacja. Tu nawet trener światowej klasy nie zrobiłby różnicy, bo liczą się UMIEJĘTNOŚCI. A jak mówimy o umiejętnościach to ważne są transfery, a jak mówimy o transferach to liczy się kasa!

  A wy sugerujecie, że jemu brakuje doświadczenia? Chojnacki ma ogromne doświadczenie jako piłkarz i trener - w zupełności wystarczające na tę ligę. Napiszcie może o WFistach z żydzewa, którzy nie potrafią nic ugrać w 5 lidze.

 • martin1939

  Oceniono 9 razy -1

  Dla mnie, ale to jest tylko moje zdanie. Nie ma czasu na wybory, referenda i posiedzenia. Czas wziac sie do skoordynowanej, ciezkiej i owocnej pracy ! Trener ten czy inny ma za zadanie trenowac i wspolnie z Co-trenerem ustalac taktyke. Zarzad jest od dobierania kadry w zaleznosci od postawionego sobie celu. Do roboty czas leci !.

 • wszystkieloginydodupy

  Oceniono 15 razy -1

  Zazdrość zawiść amatorów-bezcenna. Bo jak wymienaja nazwiska grajków to zawsze wychodzi z tego klops......

 • ksiadz1910

  Oceniono 2 razy -2

  jabolu2013 ty sku......nu michale501 ty sku......nu

 • saymon1909

  Oceniono 28 razy -2

  kabaretonu w amfiteatrze ciąg dalszy, aż dziwne, że karnety tak słabo idą...
  żydki, niczym wiejskie kundle z moszczenicy gryzą się między sobą ....
  BUHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHA

 • chiron1910

  Oceniono 29 razy -3

  "To gracze z pierwszej, a nawet drugiej ligi - zdradził tylko "

  Buhahahahaha - oj panie Marku ...........niech mu który powie, że druga liga jest niżej niż pierwsza :)

  Albo nie ....może zazyczy sibie kogoś z V albo VI hehehe

  białe końcówki zobacza awans jak świnia niebo buhahaha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX