W piątek Ariel Jakubowski zostanie trenerem ŁKS?

W piątek Ariel Jakubowski zostanie trenerem ŁKS - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Potwierdza to kierownik klubu, w którym pracuje.
Działacze ŁKS od dawna chcą dokonać zmian w sztabie szkoleniowym. Już 3 października, po przegranym przez łodzian meczu z Wartą Sieradz 0:3, można było usłyszeć, że w przerwie zimowej trenerzy Marek Chojnacki i Dariusz Bratkowski stracą pracę. Wśród kandydatów wymieniano Ariela Jakubowskiego, Jacka Magierę i Roberta Szwarca. Za zatrudnieniem pierwszego optują działacze, a Szwarc jest faworytem kibiców.

W klubie tłumaczą, że decyzja wymaga gruntownej analizy, dlatego ze zmianami sztabu należy poczekać. Dowiedzieliśmy się jednak, że negocjacje ŁKS z Jakubowskim trwają już od kilku tygodni.

Decyzja mogła zapaść już tydzień temu, gdyby nie choroba prezesa Ursusa Warszawa. - Wiemy, że Ariel nosi się z zamiarem odejścia - przyznaje Piotr Pielak, kierownik stołecznego klubu. - Mieliśmy z trenerem rozmawiać o tym już w ubiegły piątek, ale prezes się rozchorował, stąd do spotkania dojdzie 4 grudnia. Wówczas będzie wiadomo, kiedy Ariel trafi do ŁKS - kończy.

Jeśli Ariel Jakubowski dogada się z klubem z al. Unii, jego asystentem ma zostać Artur Kościuk, były piłkarz ŁKS, a obecnie szkoleniowiec grup młodzieżowych.

Łukasz Bielawski, prezes łódzkiego trzecioligowca, w weekend ma się spotkać z Chojnackim, by rozmawiać o jego przyszłości.