Ważny mecz siatkarek ŁKS Commercecon Łódź

W sobotę siatkarki ŁKS Commercecon Łódź zagrają we własnej hali z zajmującym 4. miejsce w tabeli ligowej zespołem Karpat Krosno. Dla łodzianek będzie to kolejne spotkanie, którego stawką jest zachowanie fotela lidera I ligi kobiet
Zgodnie z terminarzem mecz ŁKS-u Commercecon Łódź z Karpatami powinien się odbyć w Krośnie, jednak z powodu kłopotów rywali z halą w grudniu, a także targów organizowanych w Łodzi w lutym, zespoły zamieniły się rolami. W najbliższą sobotę obie drużyny zagrają w Łodzi, a lutowy rewanż odbędzie się na Podkarpaciu.

Postawa Karpat Krosno to w tym sezonie spore zaskoczenie. Podopieczne trenera Dominika Stanisławczyka w siedmiu dotychczasowych spotkaniach odniosły pięć zwycięstw i mając 16 puntków zajmują obecnie 4. miejsce w ligowej tabeli. Sobotni rywal łodzianek wygrał między innymi z faworyzowaną Wisłą Warszawa. Do lidera, ŁKS-u Łódź, Karpaty mają zaledwie trzy punkty straty i do miasta włókniarzy przyjadą po zdobycz punktową.

Łodzianki we własnej hali są w tym sezonie niepokonane, a do tej pory poniosły jedną porażkę z Nike w Węgrowie. Również sobotni mecz siatkarki ŁKS-u chciałyby rozstrzygnąć na swoją korzyść, wiedzą jednak, że nie będzie to łatwe zadanie. - Krośnianki dobrze się spisują, przez jakiś czas plasowały się na drugim miejscu w tabeli, a więc tuż za nami. Z pewnością to będzie bardzo trudny mecz. Będzie to okazja, żeby przekonać się, na co nas stać w starciu z takim rywalem. Jak wypadniemy, to pokaże boisko - zapowiedziała nadchodzące spotkanie przyjmująca ŁKS-u Commercecon, Katarzyna Bryda. Podopieczne trenera Macieja Bartodziejskiego mają jednak jasno wytyczony cel i przed tym ważnym meczem są niezwykle skoncentrowane. - Chcemy wygrywać wszystko, co się da. Byłoby bardzo fajnie, gdybym mogła zagrać w ŁKS-ie w przyszłym sezonie w polskiej ekstraklasie - mówiła w jednym z wywiadów środkowa łodzianek, Monika Šmitalova.

Początek meczu w hali przy ul. Skorupki 21 w Łodzi w sobotę o g. 18:00. Cztery godziny wcześniej na parkiet hali MOSiR wybiegną juniorki ŁKS II SAN MG13 Łódź, które w meczu II ligi kobiet podejmować będą trzeci zespół tabeli swojej grupy, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki.