Sport.pl

Tylko tydzień wolnego ełkaesiaków. Przygotowania wcześniej

Piłkarze ŁKS będą mieć krótsze urlopy. Trener Robert Szwarc chce, aby przygotowania do rundy rewanżowej zaczęły się jeszcze w tym roku.
Pierwotnie ełkaesiacy mieli trenować do 22 grudnia, a na pierwszych zajęciach po Nowym Roku spotkać się 5 stycznia. Szwarc zamierza jednak przyspieszyć przygotowania do rundy rewanżowej. - Jestem w trakcie ustalania terminu wznowienia zajęć. Wpierw muszę wiedzieć, gdzie będziemy trenować, bo chciałbym zacząć zajęcia jeszcze w tym roku - tłumaczy. Według niego realny termin to 28 lub 29 grudnia. Drużyna ma ćwiczyć przede wszystkim na obiektach przy ul. Minerskiej i al. Unii, gdzie wkrótce zostanie oddane do użytku nowoczesne boisko.

Poprzedni sztab szkoleniowy zaplanował rozegranie siedmiu sparingów. Pierwszy - pod koniec stycznia - z juniorami ŁKS, a ostatni 27 lutego z drugoligowym Rakowem Częstochowa. Trener Szwarc jest innego nieco zdania, bo chce, aby drużyna zagrała dwa mecze więcej. - Rozmawiam z potencjalnymi rywalami - zapowiada. - Trudno znaleźć jednak chętnego do gry, bo kluby już wcześniej zakontraktowały mecze.

Dodaje, że jego zdaniem plan gier ułożony został odwrotnie, niż powinien, bo na początku przygotowań należy zagrać sparingi z silnymi rywalami, a na koniec ze słabymi. - Będę starał się to zmienić, ale nie wiadomo, czy uda się dokonać korekt - wyjaśnia.

Na razie nie podjęto żadnych decyzji personalnych, ale jak przyznaje trener, retusze w składzie będą. Szkoleniowiec chciałby po jednym zawodniku do każdej formacji. - Trener nie jest zadowolony z jakości rezerwowych - ujawnia jeden z działaczy. Po sobotnim sprawdzianie do notesu trenera trafiły już nazwiska trzech zawodników.

Więcej o:
Komentarze (29)
Tylko tydzień wolnego ełkaesiaków. Przygotowania wcześniej
Zaloguj się
 • piotrkowska10

  Oceniono 30 razy 14

  ROBERT ZRÓB WSZYSTKO BY PRZYPOMNIEĆ WSZYSTKIM O PRZYDOMKU DRUŻYNY Z AL.UNII 2...RYCERZE WIOSNY !!!

 • ksiadz1910

  Oceniono 18 razy 0

  jabolu2013 ty sku......nu michale501 ty sku......nu

 • waxworks

  Oceniono 11 razy -3

  AP SMS ł.k.s 2013 Andrzejów tzw. nowotwór.

 • chiron1910

  Oceniono 23 razy -9

  Bardzo mądre słowa nowego trenera. Praktycznie nie potrzeba wzmocnień. Do każdej formacj po jednym zawodniku z SMS-u i będzie git . Baraże pewne . A i Pan Stępień będzie zadowolony .

  Brawo ty

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX