Sport.pl

Kolejny sprawdzian kandydatów do gry w ŁKS

Wiosną piłkarze ŁKS będą grać o awans do II ligi. W sobotę trener Robert Szwarc sprawdzi kolejnych kandydatów do zespołu
Robert Szwarc ma za sobą tydzień pracy w klubie z al. Unii. Nowy szkoleniowiec twierdzi, że ma już sporą wiedzę o zawodnikach, nie tylko dzięki bezpośrednim zajęciom, ale także dzięki obserwacjom poczynionym w trakcie rundy jesiennej. Według działaczy, w trakcie rozmów przedstawił realny plan przebudowy drużyny, co było jednym z kryteriów decydujących o zatrudnieniu tego szkoleniowca.

Trener Szwarc w przerwie zimowej chce wzmocnić skład, bo nie rezygnuje z walki o pierwsze miejsce w tabeli, dające prawo występu w barażach i awand o II ligi. Nowego szkoleniowca czeka trudne zadanie, bo wiosną musi odrobić aż dziesięciopunktową stratę do Sokoła Aleksandrów. Tydzień temu zorganizowano pierwszy test, na który przyjechało aż 13 nowych piłkarzy. Tylko trzech z nich może jednak liczyć na szansę gry w łódzkiej drużynie.

W sobotę na boisku przy ul. Minerskiej odbędzie się kolejny sprawdzian. - Bywają dni, że odbieram ponad 150 telefonów, bo chętnych do gry w ŁKS jest tak wielu. Moim zadaniem jest znaleźć najlepszych zawodników, aby wiosną wygrywać - tłumaczy Szwarc. Nie chce jednak ujawnić ilu i jacy piłkarze przyjadą na sobotnie testy. Pierwsze zajęcia zaplanowano na godz. 9, a sparing rozpocznie się dwie godziny później.

Celem ŁKS w zimowym okienku transferowym jest przede wszystkim wzmocnienie obrony i ataku. Po poprzednim teście widać, ze łódzki klub zainteresowany jest piłkarzami występującymi w II i III lidze. Wśród nich jest Mateusz Lampart, którzy dostał wolną rękę od szefów drugoligowej Puszczy Niepołomice. Do ŁKS ma też wrócić Adrian Łucki, obecnie gracz Mławianki.

Więcej o:
Komentarze (39)
Kolejny sprawdzian kandydatów do gry w ŁKS
Zaloguj się
 • bzyk997

  Oceniono 7 razy 3

  Ja jestem przeciwny takim "Bywają dni, że odbieram ponad 150 telefonów, bo chętnych do gry w ŁKS jest tak wielu" no i co piłkarzyk pokaże się w meczu zagra cudownie i później klapa. Według mnie piłkarzy powinni być dobierani przez selektywne wybieranie i obserwowanie go od pół roku. A tak to można wybierać sobie zawodników do IV ligi. Okres byłych ŁKS-iaków już minął. Pokazali że stać ich na 5-6 miejsce i 3 lidze (a po połączeniu lig to będzie gdzieś około 9 miejsca. a nie pierwsze). I podpisanie kontraktów z zawodnikami powinno się odbyć dopiero 28.02 a nie wcześniej. Owszem można wcześniej zatrudnić piłkarzy którzy zapewnią grę na przynajmniej II ligowym poziomie.

 • onr1910

  Oceniono 9 razy -1

  Mateusz Lampart,Fabian Wozniak brakuje jeszcze Aleksego Sypniewskiego zwanego Sypkiem...Akademia chce postraszyc zawodnikami? nie spinajcie sie tak Apesiacy tak wam nic to nie da o 2 lidze mozecie pomazyc hahahahahahahahaha

 • saymon1909

  Oceniono 8 razy -2

  "Bywają dni, że odbieram ponad 150 telefonów, bo chętnych do gry w ap jest tak wielu" - mitoman z andrzejowa w akcji...
  BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

 • robot.nick

  Oceniono 14 razy -8

  Przypominam - nie łks tylko AP! Akademia Policyjna to przebierańcy, podróbka nie mająca nic wspólnego ze zdechłym w 2013 roku łks-em który w swojej żałosnej stuletniej historii był jedynie dostarczycielem punktów.

 • chiron1910

  Oceniono 20 razy -10

  Panie trenerze Szwarc - brać tylko młodych obiecujących . Nie ma presji. W tym roku awansu i tak nie będzie . Najważniejsze ogrywać młodzież - najlepiej z smsu. W razie spadku będzie materiał na przyszłość .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX