ŁKS lepszy od lidera z Aleksandrowa. W korespondencyjnym pojedynku

Trwa zwycięska passa ŁKS. W przedostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek ligowych drużyna nie dała szans GKS Jastrzębie.
Ełkaesiacy opuszczali boisko w Gutowie Małym zadowoleni. Pokonali GKS Jastrzębie, grając lepiej niż Sokół Aleksandrów, lider grupy łódzko-mazowieckiej III ligi. Wojciech Caniboł, napastnik rywali, stwierdził, że łódzki zespół jest dużo silniejszy od Sokoła, z którym w środę przegrali 1:2. - Tamto zwycięstwo było szczęśliwe, teraz nie mieliśmy nic do powiedzenia - podsumował.

Kończący się okres przygotowawczy był dla drużyny z al. Unii bardzo udany. Działaczom udało się sprowadzić wielu wartościowych zawodników, którzy nie będą uzupełnieniem, a wzmocnieniem zespołu. Wyniki sparingów pokazują, że ruchy kadrowe były trafione. Sparing z GKS potwierdził, że ŁKS jest już gotowy na spotkanie z Błękitnymi Raciąż, a trener Robert Szwarc ma niewiele dylematów kadrowych.

Sobotni test pokazał, że największą zmorą łodzian są kontuzje i brak wartościowych zmienników. Co z tego, że szkoleniowiec miał do dyspozycji ośmiu dublerów (Brazylijczyk Rodrigo i Dawid Sarafiński są kontuzjowani, a Mateusz Krysiński dostał wolne), skoro tylko Aleksander Ślęzak i Marcin Zimoń wypadli poprawnie. W drugiej połowie Szwarc był zmuszony znów wpuścić kilku zawodników z podstawowego składu, aby pomogli utrzymać wynik.

Zawiódł Rafał Barzyc, który miał być alternatywą dla Adama Patory. Usprawiedliwieniem mogą być zaległości treningowe, ponieważ Barzyc rozegrał dopiero drugie spotkanie. Szefowie klubu wciąż jednak rozglądają się za nowym napastnikiem.

Ostatnim testem dla ŁKS przed rozpoczęciem rundy wiosennej ma być mecz z Rakowem Częstochowa. Na razie nie wiadomo, gdzie zostanie rozegrany, bo trwają poszukiwania trawiastego boiska.

<b>GKS Jastrzębie - ŁKS 0:1 (0:1) </b>

Gol: Woźniak.

ŁKS: Kołba - Pyciak, Jacek, Cichowlas, Rozmus (43. Pawlak) - Ostalczyk, Stryjewski, Kocot, Bryła, Woźniak - Patora (43. Barzyc) oraz Zimoń, Ślęzak, Nowacki, Golański, Kacela, Placek