ŁKS Commercecon - Developres Rzeszów. Będzie kolejna niespodzianka?

Siatkarki ŁKS Commercecon we wtorek staną przed szansą sprawienia kolejnej niespodzianki. W VI rundzie Pucharu Polski zagrają z ekstraklasowym Developresem Rzeszów
SIATKÓWKA. Puchar Polski to okazja dla drużyn z niższych lig, by zmierzyć się z zespołami z Orlen Ligi. Z takiej szansy korzysta ŁKS Commercecon, który poradził sobie w kilku pierwszych rundach zawodów, a w 1/16 finału trafił na Aluprof Bielsko-Biała. To zespół z Orlen Ligi był faworytem meczu, ale łodzianki skutecznie się przeciwstawiły rywalkom. Co więcej, wręcz rozgromiły zespół z Podbeskidzia bez straty seta i pewnie awansowały do kolejnej rundy.

We wtorek łodzianki zmierzą się z kolejną ekipą Orlen Ligi, tym razem z Developresem Rzeszów. Przeciwniczki nie mają zamiaru odpuszczać meczu i do Łodzi przyjadą w pełnym składzie, z chęcią zwycięstwa. A wygrana na pewno poprawiłaby nastroje w drużynie prowadzonej przez Jacka Skroka po ligowej porażce z PTPS Piła (0:3). - Musimy szybko zapomnieć o tej porażce, a w Łodzi chcemy awansować do ćwierćfinału - mówi Lucyna Borek, libero Developresu.

Łodzianki nie czują presji, bo w meczu z wyżej notowaną drużyną nie mają nic do stracenia. - Chcemy zagrać na możliwie najwyższym poziomie - zapowiada Agata Oleksy, przyjmująca ŁKS.

Początek spotkania w hali przy ul. Skorupki o godz. 20. Wstęp wolny. Wygrany spotkania w ćwierćfinale zmierzy się z Chemikiem Police, czyli mistrzem Polski.