ŁKS - Pilica Białobrzegi 6:2. Popis Artura Golańskiego w meczu z rewelacją wiosny

ŁKS zatrzymał świetnie spisująca się w rundzie wiosennej Pilicę Białobrzegi, strzelając jej aż sześć goli. Kapitalnie zagrał Artur Golański.
Przed spotkaniem kibice uczcili minutą ciszy śmierć Roberta Zająca, tragicznie zmarłego trenera koszykówki. Później przyszedł czas na emocje sportowe. Za porażkę w poprzedniej kolejce z Oskarem Przysucha zapłacili Adam Patora i Michał Stryjewski, którzy stracili miejsce w podstawowej jedenastce. Zastąpili ich Patryk Bryła i Rafał Barzyc. Goście od razu pokazali, ze nie przyjechali się bronić. Groźniej strzelał Zbigniew Obłuski, ale niecelnie. Po kwadransie wreszcie zaatakował ŁKS, a w roli głównej wystąpił Golański. Po jego zagraniach w pierwszej połowie padły dwa gole, a zdobyli je zawodnicy, który zaufał szkoleniowiec gospodarzy.

Kiedy wydawało się, że kolejne trafienia są tylko kwestą czasu, błędy popełnił Kamil Rozmus: najpierw łatwo dał się ograć i Konrad Rudnicki zdobył kontaktowego gola; następnie sfaulował w polu karnym Rafała Białeckiego i Obłuski wyrównał z 11 m. Ważne wydarzenie miało miejsce w 45. min, kiedy drugą żółtą kartkę zobaczył Jacek Moryc i zespół z Białobrzegów musiał grać w dziesiątkę.

Także dlatego druga połowa była jednostronnym widowiskiem. Błyszczał Golański, dzięki któremu gospodarze wygrali w rekordowym rozmiarze. Najpierw dwa jego strzały z trudem obronił bramkarz, lecz po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mariusz Cichowlas dał swojej drużynie kolejne prowadzenie. Następne trafienia były tylko kwestią czasu. Golański w sumie miał cztery asysty, dokładając do nich gola.

Dzięki wygranej ŁKS utrzymał dziesięciopunktową stratę do Sokoła Aleksandrów, od odrobił po dwa punkty do Lechii Tomaszów i Polonii Warszawa, które tylko zremisowały swoje mecze,

ŁKS - Pilica Białobrzegi 6:2 (2:2)

Gole: Bryła 19., Barzyc 22., Cichowlas 51., Woźniak 60., Golański 70., Świątek 84. - Rudnicki 32., Obłuski 39., karny

ŁKS: Kołba - Pyciak, Zimoń, Cichowlas, Rozmus (76. Ślęczka) - Ostalczyk (61. Świątek), Kocot (73. Ślęzak), Bryła (67. Patora), Golański, Woźniak - Barzyc