ŁKS Commercecon rozpoczyna walkę o finał I ligi. Dwa mecze w Łodzi

W sobotę i niedzielę siatkarki pierwszoligowego ŁKS Commercecon rozpoczną bój o finał. Do Łodzi przyjedzie zespół Jokera Świecie
Do półfinału łodzianki awansowały po dwóch zwycięstwach z Silesią Volley Mysłowice. Z kolei Joker okazał się lepszy od Karpat Krosno, co można uznać za małą niespodziankę. To zespół z Podkarpacia wyraził chęć awansu do Orlen Ligi, a tymczasem nie spełnił nawet podstawowego warunku sportowego, jakim jest miejsce w najlepszej czwórce zaplecza ekstraklasy.

W meczu z Jokerem ełkaesianki są faworytkami. W końcu to one zostały mistrzyniami po rundzie zasadniczej i głośno mówią o chęci awansu do Orlen Ligi. - Tu nie można kalkulować - mówi Patrycja Tomczyk, rozgrywająca ŁKS. - Trzeba wygrywać z każdym, żeby osiągnąć zamierzony cel.

Ełkaesianki podkreślają jednak, że nie myślą jeszcze o finale I ligi. Teraz liczą się dla nich trzy najbliższe mecze ze Świeciem. - Skupiamy się na tym, co jest teraz, a nie na przyszłości - mówi Tomczyk.

Pierwsze dwa spotkania odbędą się w hali przy ul. Skorupki. Trzeci i ewentualnie czwarty mecz odbędą się już w Świeciu. Wstęp na halę w Łodzi jest wolny.

ŁKS Comercecon - Joker Świecie, sobota, godz. 18

ŁKS Comercecon - Joker Świecie, niedziela, godz. 18