Legia II Warszawa - ŁKS 0:2. Efekt nowej miotły zadziałał

Piłkarze ŁKS wygrali z rezerwami Legii Warszawa 2:0 i wciąż liczą się w walce o awans do II ligi
Wszystko wskazuje na to, że efekt nowej miotły zadziałał, bo po zmianie trenera z Roberta Szwarca na Wojciecha Robaszka piłkarze ŁKS wygrali z Legią II Warszawa 2:0. Nowy szkoleniowiec dokonał jednak kilku zmian, ponieważ w Łodzi zostali m.in. Tomasz Ostalczyk czy Damian Pawlak, a na ławce rezerwowych usiedli m.in. Marcin Zimoń, Adrian Świątek i Patryk Bryła.

Robaszek zdecydował też, że od pierwszych minut zagrają Aleksander Ślęzak i Dawid Sarafiński. Od razu było widać, że łodzianie za wszelką cenę chcą wygrać. Już w piątej minucie Artur Golański groźnie uderzył, a bramkarz warszawian odbił piłkę. Nikt z ełkaesiaków nie zdążył jednak dobiec i dobić do bramki.

W kolejnych minutach było mało akcji bramkowych, a gra toczyła się głónie w środku pola. Rzuty wolne czy rożne można było policzyć na palcach jednej ręki. Przełomowa okazała się końcówka pierwszej połowy, w której ŁKS miał kilka groźnych sytuacji. Najpierw uderza Przemysław Kocot, ale bramkarz złapał piłkę. W kolejnej akcji po uderzeniu Sarafińskiego piłka odbiła się od Mateusza Wieterski i minimalnie przeleciała obok słupka. W końcu po kolejnym strzale Sarafińskiego futbolówka trafiła do Adama Patory i ełkaesiak otworzył wynik spotkania.

W drugiej połowie na bramkę strzelać próbował Przemysław Kocot, ale po godzinie czasu dostał czwartą żółtą kartkę i nie zagra we wtorkowym meczu z Pelikanem Łowicz. To duża strata, bowiem to najlepszy piłkarz w drużynie ŁKS. Do końca spotkania łodzianie bronił wyniku. Najlepszą sytuację gospodarze mieli w 72. minucie, kiedy to po strzale z rzutu wolnego piłka leciała w samo okienko, ale Kołba zdołał odbić piłkę na róg. Wynik meczu w 79. minucie ustalił znów Patora, po podaniu Marcina Kaceli. Napastnik wygrał wyścig z obrońcą, a następnie przelobował bramkarza. Warto dodać, że to pierwsza wiosenna porażka Legii.

We wtorek ŁKS zagra z Pelikanem, a sobotnie spotkanie oglądał trener łowiczan Bogdan Jóźwiak.

Legia II Warszawa - ŁKS 0:2 (0:1)

Gole: Patora (39., 79.)

ŁKS: Kołba - Pyciak, Jacek, Ślęzak, Rozmus - Kacela, Stryjewski, Kocot, Golański, Sarafiński - Patora (88. Świątek)