Warta Sieradz - ŁKS 0:2. ŁKS nie traci kontaktu z czołówką

ŁKS zrewanżował się Warcie Sieradz za porażkę w pierwszej rundzie i wciąż jest w czołówce III ligi
Jesienią ełkaesiacy przegrali na nowym stadionie z rezerwami Legii i Wartą Sieradz. W drugiej rundzie najpierw zrewanżowali się warszawskiej drużynie, a teraz pokonali walczącą o utrzymanie Wartę. Obu przeciwnikom łodzianie strzelili po dwa gole.

W Sieradzu podopieczni trenera Wojciecha Robaszka mieli przewagę, jednak długo nie potrafili jej udokumentować. Co dziwne, na boisku nie było widać zbyt dużej agresji. Najciekawiej wyglądała rywalizacja dwóch czołowych snajperów III ligi: Marcina Kobierskiego (15 goli) i Adama Patory (13). W 17. min napastnik Warty był bliski powiększenia zdobyczy, lecz poślizgnął się w plu karnym. Co prawda zdołał oddać strzał, jednak Michał Kołba obronił. W 28. min znów łódzki bramkarz powstrzymał sieradzkiego snajpera, po tym, jak Aleksander Ślęzak za krótko wycofał piłkę.

Gdy dwóch się bije, tam zwykle trzeci korzysta. Od czego jest w ŁKS Artur Golański... Najpierw przepchnął byłego ełkaesiaka Michała Łochowskiego, przebiegł kilkanaście metrów i z linii pola karnego pokonał Mateusza Wlazłowskiego.

Po przerwie Patora i Kobierski na zmianę pudłowali. Wreszcie jednak napastnik ŁKS doczekał się swojego gola. W 69. min przypomniał pokonał bramkarza wykorzystując podanie od przeciwnika. To dodało mu animuszu, bo zaczął strzelać z każdej pozycji. Nie udało mu się jednak doścignąć Kobierskiego, który też miał znakomitą szansę, jednak powstrzymał go Kołba, broniąc w sytuacji sam na sam.

W sumie ŁKS wygrał zasłużenie, pokazując, że zmiana trenera była dobrym posunięciem. Pod w trzech meczach wodzą Robaszka drużyna zdobyła siedem punktów i wciąż ma kontakt z czołówką.

Warta Sieradz 0 ŁKS 0:2 (0:1)

Gole: Golański 33., Patora 69.

Wlazłowski - Bartłoszewski, Nawrocki, Łochowski, P. Kobierski - Szyc, Wałęski (77. Jezierski), Mitek (46. Serwaciński), Bogołęski (83. Krymarys), Bogdan (67. Idzikowski) - M. Kobierski

ŁKS: Kołba - Pyciak, Jacek, Ślęzak, Rozmus - Nowacki, Ostalczyk (55. Sarafiński), Kocot, Golański (77. Bryła), Stryjewski - Patora (85. P. Nawrocki)