ŁKS Commercecon - Budowlani Toruń. Mistrza I ligi poznamy w Łodzi

W środę wreszcie poznamy mistrza siatkarskiej I ligi. O tytuł walczą ŁKS Commercecon oraz Budowlani Toruń
Rywalizacja w finale siatkarskiej I ligi w tym sezonie jest wyjątkowo wyrównana. W pierwszych dwóch meczach, które odbyły się w Łodzi, oba zespoły odniosły po jednym zwycięstwie. Identycznie było w ostatni weekend w Toruniu, gdzie najpierw zespół gości wygrał 3:0, by w niedzielę przegrać 2:3.

A że finałowa rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, to mistrza Polski na pewno poznamy w piątym spotkaniu, które zaplanowano na środę w hali przy ul. Skorupki.

- Musimy podejść do tego meczu wyjątkowo skoncentrowane. Zdawałyśmy sobie sprawę, że nie będzie łatwo - mówi Alicja Leszek, środkowa łódzkiego zespołu, która zaprasza kibiców na środowe spotkanie.

Oba zespoły wciąż mają także nadzieję, że awansują do Orlen Ligi. To jednak nie takie proste, bowiem zgodzić się na to muszą władze Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej. Zwycięstwo na zapleczu ekstraklasy byłoby ważną kartą przetargową. Nieoficjalnie wiadomo, że część działaczy chce poszerzyć ligę, ale nie chcą się na to zgodzić prezesi większości zespołów z Orlen Ligi. Ostateczna decyzja ma zapaść w czerwcu.

ŁKS Commercecon - Budowlani Toruń, środa, godz. 19. Wstęp wolny.