Sport.pl

PlusLiga i Orlen Liga powiększone. Siatkarska gigantomania [KOMENTARZ]

Od nowego sezonu w PlusLidze zagra 16 drużyn, a w Orlen Lidze - 14. Formalnie decyzja ma zostać podjęta pod koniec czerwca na spotkaniu w Łodzi, ale nieoficjalnie wiadomo, że decyzja już zapadła.
Tak więc do męskiej ekstraklasy dołączą GKS Katowice i Espadon Szczecin, a do żeńskiej: ŁKS Commercecon i Budowlani Toruń. Uważam, że jest to zła decyzja, bo polskiej siatkówki nie stać na tak wielkie ligi. Przecież w PlusLidze będzie tyle samo zespołów co w futbolowej ekstraklasie, a piłkarzy jest w Polsce wielu, wielu więcej niż siatkarzy. Poza tym dwie dodatkowe drużyny to o cztery mecze więcej, a czołowi gracze nie mają kiedy trenować, nie mówiąc już o odpoczynku.

W męskiej lidze łatwiej stworzyć zespoły, które się nie skompromitują, bo co roku z doskonale działającej spalskiej szkoły wychodzi kilkunastu dobrze wyszkolonych młodych ludzi, medalistów mistrzostw Europy i świata. Mimo to poziom rozgrywek zapewne się obniży, bo bardzo dobrych siatkarzy jest w Polsce niewielu, a na naprawdę niezłych obcokrajowców beniaminków nie stać.

Znacznie gorzej jest w kobiecej siatkówce, gdzie zdolnej młodzieży po prostu nie ma. Widać to choćby po odmłodzonej reprezentacji przegrywającej z Portoryko. A przecież nowe kluby muszą znaleźć kilkanaście zawodniczek, by choćby zbliżyć się do poziomu końcówki Orlen Ligi. Znów czekają nas mecze, w których jedyną niewiadomą będzie to, czy słabeuszowi uda się wygrać seta. Przypomnijmy, że KSZO Ostrowiec w ostatnim sezonie wygrało dwa spotkania, Pałac Bydgoszcz - cztery, a Developres Rzeszów i Legionovia - po pięć.
KSZO i Pałac można, a nawet należałoby wyrzucić z Orlen Ligi, a na ich miejsce zaprosić dwie najlepsze z I ligi. Po co jednak narażać się prezesom czy lokalnym związkom, skoro można przyjąć kolejne drużyny, rozbudowując rozgrywki. Gdy za rok Joker Świecie i Wisła Warszawa stworzą silne zespoły, można będzie dodać jeszcze dwa kluby, by dorównać PLusLidze. Przecież jest równouprawnienie. A że wkrótce reprezentacja będzie się męczyć z Kenią, nikogo to dziś nie interesuje. Przecież Polska jest potęgą, bo ma 14 drużyn w ekstraklasie.

"/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!
 
 • Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu
 • Komentarze (13)
  PlusLiga i Orlen Liga powiększone. Siatkarska gigantomania [KOMENTARZ]
  Zaloguj się
  • Paweł J.

   Oceniono 30 razy 18

   piotrkowska 10...... Chudzik to- bez dwóch zdań- dobry manager... jeno przesadnie zachłanny na miejską kaskę. Ale.... podejrzewam, że Hoffman z Chudzikiem jakoś się dogadają.... teraz będą musieli... pozdro Śliczna.....

  • saymon1908

   Oceniono 32 razy 14

   bińczyk czy ten tekst napisałeś na zlecenie panów Chudzików ??? bo tylko im zależało na tym, żeby ŁKS nie grał w Orlen lidzie. Jak może łódzki dziennikarz pisać, że łódzkiej drużynie, która sportowo wywalczyła awans, nie należy się gra w najwyższej klasie rozgrywkowej ??? ale podróbce pod tytułem Reanimacja Trupa Sportowego Wstydzew 2015 to się wszystko należy z ekstraklasą włącznie buhahaha

  • kochamlodzkiklubsportowy

   Oceniono 36 razy 14

   Ekstraklasa dla ŁKS! Tylko to się liczy. Na pewno dziewczyny pokażą pazur i nie będą dostarczycielem punktów w Orlen Lidze!

  • rodowity54

   Oceniono 39 razy 13

   Bińczyk widzewski fanatyku. Gdyby była siatkówka żeńska w tym twoim żałosnym klubiku i wygrałby on rozgrywki I ligi to byłbyś pierwszym zwolennikiem rozszerzenia Orlen Ligi ale boli cię sportowy awans wspaniałych dziewczyn z Łódzkiego Klubu Sportowego. Wreszcie jakaś rozsądna decyzja PLPS! Ostatnio liga była zamknięta i widać tego efekty szczególnie w siatkówce kobiecej. Nie liczymy się na arenie międzynarodowej!

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX