Sport.pl

Powstanie spółki sposobem na awans ŁKS do II ligi?

ŁKS nie rezygnuje z walki o awans do II ligi. Mają w tym pomóc radykalne zmiany organizacyjne w klubie, a także transfery doświadczonych napastników.
Piłkarzom ŁKS po raz drugi z rzędu nie udał się atak na II ligę. Rok temu ubiegł ich Radomiak, a w minionym sezonie najlepsza była Polonia Warszawa. Nie dość, że drużyna z al. Unii nie wywalczyła awansu, to dopiero w spotkaniu z Energią Kozienice zapewniła sobie utrzymanie w zreformowanej III lidze.

W skuteczniejszej rywalizacji mają pomóc zmiany organizacyjne w klubie. Niemal codziennie pojawiały się nowe informacje o dymisjach, możliwych koalicjach itp. - Czekamy spokojnie na rozwój sytuacji - studził nastroje Wiesław Pokrywa, wiceprezes ŁKS. Według naszych informacji we wtorek w czasie zebrania członków Stowarzyszenia ŁKS w sali konferencyjnej stadionu miejskiego zapadną ważne decyzje personalne we władzach. Mówi się, że ze stanowiskiem pożegna się nie tylko dotychczasowy prezes Łukasz Bielawski, ale też jeden z jego zastępców i przynajmniej dwóch członków zarządu (Tomasz Wieszczycki i Marek Saganowski!). Powodem jest tzw. druga prędkość, którą forsuje część działaczy. Oznacza to powołanie spółki akcyjnej. - Dlatego należy oczekiwać roszad w zarządzie - argumentuje jeden z pomysłodawców.

Kto stanie na czele odmienionego ŁKS? Wiele wskazuje na to, że będzie to Tomasz Salski, dotychczasowy wiceprezes, a od piątku członek nowo wybranego zarządu Łódzkiego Związku Piłki Nożnej i delegat na jesienny zjazd Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Przypomnijmy: Salski od początku współtworzył nowe struktury w klubie z al. Unii. To przede wszystkim on reprezentuje ŁKS w rozmowach z władzami miasta. Razem z Dariuszem Lisem, szefem marketingu, stara się pozyskiwać sponsorów. Obaj podobno mają pomysł, co zrobić, żeby ŁKS stał się bogaty, na razie jednak nie chcą zdradzić, na czym on polega.

- Powołanie sportowej spółki nie jest ani proste, ani szybkie - twierdzi Adam Kaźmierczak, nowy prezes ŁZPN. Przede wszystkim zielone światło najpierw musi dać zarząd PZPN, który zbierze się dopiero po zakończeniu mistrzostw Europy. Później przez 30 dni informacja o planach musi być umieszczona na stronie internetowej związku, a następnie klub będzie musiał czekać na ewentualne roszczenia wierzycieli. Potem trzeba będzie przejąć drużynę od stowarzyszenia.

Natomiast w funkcjonowaniu zespołu w najbliższym czasie nie powinno się wiele zmienić. Piłkarze rozpoczną przygotowania do sezonu trzecioligowego 4 lipca. W klubie zostaje trener Wojciech Robaszek. Pytany niedawno, jak długo zamierza pracować w ŁKS, odpowiedział: - Dopóki będzie w nim Tomek Salski.

Na pierwszych zajęciach ma się pojawić kilku nowych zawodników. Jak już informowaliśmy, prawdopodobnie pojawią się Michał Michałek i Damian Bierzyński z Sokoła Aleksandrów.

Dowiedzieliśmy się także, że należy się spodziewać przyjazdu dwóch doświadczonych napastników: Jewhena Radionowa ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki i Arkadiusza Ciacha z Ursusa Warszawa. Ukrainiec ma 26 lat, wcześniej w Polsce występował m.in. w GKS Katowice i Ursusie. W 24 meczach zdobył 13 bramek. Znacznie lepszy dorobek ma 24-letni Ciach, strzelec aż 22 goli w ostatnich rozgrywkach. Obaj będą starali się zastąpić Adama Patorę, odchodzącego do Polonii Warszawa.

Jest też pomysł, żeby szkoleniowcy - Robaszek i Jakub Skrzypiec - otrzymali wsparcie od Krzysztofa Przytuły, który w ubiegłym roku był trenerem koordynatorem w Sokole Aleksandrów.

Więcej o:
Komentarze (59)
Powstanie spółki sposobem na awans ŁKS do II ligi?
Zaloguj się
 • Tekla Nowak

  Oceniono 101 razy 47

  W tym klubie krąży krew... tętni życie. Minimum 'gadulstwa i samouwielbienia' a maximum 'muzyki'... maximum konstruktywnego działania- to myśl przewodnia Łódzkiego Klubu Sportowego... szkoda, że jedynego w Mieście Włókniarzy. Tak trzymać Panowie !!!!!!!!!!
  A jak samopoczucie małomiasteczkowych.... z "Małej Judei" pod Andrzejowem ????? Właśnie 'uroniłam łezkę' nad waszym 'garbatym' losem.......... Shalom mośki

 • dabrowa1908

  Oceniono 56 razy 18

  uwielbiam ten "swiat reanimacji" ktory nie istnieje a ktory tworza tutaj niektorzy uzytkownicy :) czasami im troche wspolczuje ostatnio chyba sie starzeje :)

  ŁKS ŁÓDŹ POLSKA !

 • qwertylodz

  Oceniono 57 razy 17

  Caly czas do przodu a inni niech sie martwia czy kapusta bedzie na koszulkach :)

  TYLKO ŁKS !

 • martin1939

  Oceniono 22 razy 6

  Czerwona gazetka wybiorcza nic nie wie co dzieje sie w naszym klubie i domyslaja sie hahahahaha :), moze bedzie spolka, moze przyjdzie ten, moze przyjdzie tamten, moze bedzie trzeba czekac dluzej, moze krocej :) Nikt im nie chce nic zdradzic a oni dalej wesza jak Juden na gieldzie bawelnianej :) LKS LODZ na razie wszystko robi z glowa, natomiast u was klapie sie tylko geba i szuka sensacji przy " Obiadkach czwartkowych" :)

 • sajmon1909

  Oceniono 9 razy 5

  długi rosną, wierzycieli przybywa a kał esy i akademie rozmnażają się jak bezdomne kundle w andrzejowie...
  jeszcze chwila i żydki będą musiały zrobić kolejne logo z klapy od sedesu...

 • loverewelka

  Oceniono 18 razy 0

  Pisalem jakis czas temu, ze zydki z ap beda sie zrec o stołki i jak widac sprawdzilo sie to.
  Wy nie potraficie nic porzadnie i normalnie zrobic, chyba tylko spier...ć, cala akademia.

 • 8c

  Oceniono 45 razy -1

  Gruby ( walczyk ) w swoim żywiole ; )
  Siać ferment, mieszać i konfabulować w sprawach ŁKS ŁÓDŹ potrafi ale nic ponadto.

 • michal_5001

  Oceniono 23 razy -7

  To jest prawdziwa Akademia karolewska:
  odz.wyborcza.pl/lodz/1,35136,20316170,odnowiony-wiadukt-opanowaly-golebie-kilogramy-ptasich-odchodow.html?disableRedirects=true#indeks_news

 • robot.nick

  Oceniono 27 razy -7

  Brawo atrapa, brawo Akademia Paranormalna, już wkrótce Kabareton i będzie wreszcie komplet w amfiteatrze. Piłkarsko w 3 lidze ciekawie zapowiadają się mecze z prawdziwym ŁKS z Łomży oraz z podróbką, ap z Łodzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX