Sport.pl

W ŁKS zmiany w zarządzie. Czy na lepsze?

- Będę prezesem do czasu powstania spółki akcyjnej - zapowiada Tomasz Salski, od dwóch dni nowy prezes ŁKS.
We wtorek odbyło się walne zebranie członków ŁKS, podczas którego miano dyskutować o kondycji klubu. Po spotkaniu wydano komunikat, który informuje o nowych władzach: "Podczas zebrania doszło do zmian w zarządzie stowarzyszenia ŁKS Łódź. Spośród dziewięciu obecnych członków zarządu sześciu postanowiło zrezygnować ze swoich funkcji. Nowy zarząd będą tworzyć: Tomasz Salski, Łukasz Bielawski oraz Jacek Lipiński. Wkrótce do nowego zarządu dołączą kolejne osoby, które zadeklarowały chęć współfinansowania klubu. Ze swojej funkcji zrezygnował również Łukasz Bielawski, dotychczasowy prezes klubu. Jego obowiązki zaczął sprawować Tomasz Salski".

Zmiany w zarządzie nie są zaskoczeniem, bo o rezygnacji Bielawskiego i kilku innych członków stowarzyszenia mówiło się od dłuższego czasu. Nie jest tajemnicą, że przemeblowanie zarządu to efekt mających wkrótce nastąpić zmian statutowych. Przypominamy, że seniorska piłka najpierw była odbudowywana na bazie Akademii Piłkarskiej ŁKS, później trafiła do stowarzyszenia, a pod koniec tego roku ma zostać powołana sportowa spółka akcyjna. - Po prostu doszliśmy do wniosku, że tak liczny zarząd, jaki był do tej pory, nie będzie zbyt operatywny w czasie czekających nas przeobrażeń. Stąd takie zmiany - tłumaczy Salski. Dodaje, że swoją funkcję będzie pełnił tylko do momentu powołania spółki prawa handlowego. - Wiadomo, że spółka powstanie nie wcześniej jak późną jesienią, dlatego czeka mnie teraz kilka ważnych spraw do załatwienia - informuje.

Przede wszystkim nowy prezes musi znaleźć pieniądze na funkcjonowanie klubu w nowej trzeciej lidze. Przy dalekich wyjazdach - np. do Białegostoku i Elbląga - budżet będzie musiał mieć wysokość nie mniejszą niż 2 mln zł. To trudne zadanie w łódzkich warunkach, jednak Salski jest optymistą. - Prowadzę intensywne rozmowy z dwoma podmiotami gospodarczymi - przyznaje. Niestety, oba postawiły twarde warunki. Pierwszy jest łatwiejszy, bo klub musi powołać spółkę prawa handlowego. Drugi może okazać się mniej realny do wykonania, bo ewentualni udziałowcy chcą deklaracji władz Łodzi, że w ciągu dwóch, trzech lat zostanie dokończona budowa stadionu przy al. Unii.

Przypominamy, że prezydent Hanna Zdanowska twierdzi, że postawienie nowych trybun uzależnione jest od awansu piłkarzy do wyższej ligi.

Jedną z pierwszych decyzji nowego prezesa jest sprawa trenera pierwszego zespołu. Czy będzie to Wojciech Robaszek? - W tej chwili proszę mnie o to nie pytać - ucina Salski. Ponadto szefa klubu czekają także bardzo trudne rozmowy z piłkarzami o nowych kontraktach. Zapowiada, że będzie negocjował z wszystkimi, którzy będą potrzebni w walce o awans. Na koniec musi szybko dojść do porozumienia z Tomaszem Szulcem, do tej pory był jednym z wielu sponsorów klubu. - Mam deklarację Tomka, że będzie nas nadal wspomagał na podobnych zasadach jak do tej pory - przyznaje Salski.

W poniedziałek o godz. 16 drużyna ŁKS rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu.

Więcej o:
Komentarze (40)
W ŁKS zmiany w zarządzie. Czy na lepsze?
Zaloguj się
 • ajzyk1922

  Oceniono 32 razy 20

  Troszeczkę z innej beczki...: Tomasz Szulc to nie jest ŻADEN SPONSOR tylko normalny,zwykły dłużnik wobec ŁKS-u. Na handlu tymi trzema literami dorobił się pieniędzy , na niczym innym.Teraz te pieniądze zwraca.To wszystko.
  Gdyby ŁKS miał ofi pamiątki (szaliki,koszulki itp) nie musiałby oglądać się na jakiegoś tam Szulca...W tej chwili (właściwie od zawsze) na tych trzech literach zarabiają wszyscy dookoła tylko nie ŁKS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  A wprowadzenie do zarządu "przedstawiciela" kibiców "pana" Jacka skomentuję przy innej okazji...Powiem tylko tyle,że tu nikt z żadnymi pieniędzmi nigdy nie przyjdzie...Nawet jak będzie chciał to i tak mu nie dadzą !

 • saymon1908

  Oceniono 41 razy 11

  walczyk co ty znowu bredzisz ? Szulc jedynym sponsorem buhahaha owszem był jednym z ważniejszych ale nie jedynym, ale ty żałosny gryzipiórku dzień bez szkalowania jedynego łódzkiego klubu ŁKS-u uważasz za stracony, zaraz się zlecą czerwone zakompleksione gnidy i będą produkować debilne teksty wynikające z frustracji bycia kibolem Reanimacji 2015 podejrzanego tworu zrodzonego z przekrętu.

 • www1908

  Oceniono 26 razy 10

  "W ŁKS zmiany w zarządzie. Czy na lepsze?" Tak na lepsze.obiektywna michnikowska gw -wypierda..ć.Kto wpuszcza takiego walczyka na mecze?

 • rodowity54

  Oceniono 34 razy 8

  Hanka obiecanka nie stawiała takich warunków przybłędom spod Łodzi. W umowie z miastem Cacek obiecał utrzymać Widzew w I lidze. I co nie dotrzymał obietnicy a ona mimo wszystko wybudowała stadion dla IV ligowca który z trudem awansował do III ligi bo inni do niej awansować nie chcieli z przyczyn finansowych. Powinniście Sylwka całować po d..ie gdyż dzięki niemu będziecie mogli wynajmować normalny miejski stadion. Bez odbioru podmiejskie przygłupy!

 • saymon1908

  Oceniono 40 razy 8

  tak jak pisałem czerwone, zakompleksione larwy powyłaziły z podmiejskich klozetów i produkują żałosne teksty, które tylko potwierdzają jakimi są śmiesznymi i sfrustrowanymi wielbicielami Reanimacji 2015 buhahaha

 • qwertylodz

  Oceniono 39 razy 7

  Dobrze ze w sobote pierwsze wyjazdy na kolonie to sie reanimacji mniej zrobi na necie :)

  A my dalej swoje ŁKS KLUBEM ŁODZI JEST ! :)

 • dakars1

  Oceniono 40 razy 6

  Bedzie dobrze, w Lodzi tylko LKS, podmiejskie bezherbowe twory sie nie licza.

 • saymon1908

  Oceniono 36 razy 6

  @robotnik2015
  po 1 imitacją to jest twoja Reanimacja 2015, po 2 większego pośmiewiska od SRTS nie ma i nie będzie, po 3 jakie wasze miasto ??? wara wam od Łodzi wieśniaki z okolicznych wiosek, po 4 pusto to ty masz czerwony kundlu w swoim łbie, po 5 zobaczymy wasze sportowe dno w profesjonalnych rozgrywkach III ligi, a po 6 upadanie to wasza specjalność już nie pamiętam ile razy ta czerwona zaraza znikała i ponownie się pojawiała dzięki przekrętom rudego oszusta, ile tysięcy ludzi czeka na kasę od wszystkich wersji Wstydzewa ? podsumowując zamknij ten wredny czerwony ryj żałosny hipokryto i nie wymyślaj bzdur, bo nikt normalny i tak w te brednie nie uwierzy.

 • martin1939

  Oceniono 11 razy 3

  A ja osobiscie swoja euforie i zadowolenie okaze dopiero wtedy gdy zobacze kto wejdzie do klubu, kto podpisze kontrakty i na jakich zasadach i jakie beda wyniki bo to zdaje sie byc chyba najwazniejsze. Wierze ze bedzie dobrze, ale do tej pory mialo byc jeszcze lepiej a skonczylo sie tylko na deklaracjach. Jak by powiedzial Michal Listkiewicz : Nie ma co popadac znowu w hura optymizm. Kibicuje mojemu klubowi od 30 lat nie raz sie wku...alem ale ostatnie trzy lata przerosly same siebie. Tak ze bez obietnic prosze a robic wszystko aby nasze marzenia sie spelnily " Panowie Szlachta 1908 " !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX