ŁKS - Świt Nowy Dwór Maz 1:1. Kolejni piłkarze na testach

ŁKS zremisował ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki w drugim sparingu podczas letnich przygotowań. Trenerzy łódzkiej drużyny testowali nowych zawodników
Przed wczorajszym sparingiem ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki szefowie ŁKS poinformowali, że podpisali roczny kontrakt z Mateuszem Gamrotem, pomocnikiem Hutnika Kraków. To 24-letni zawodnik, który do tej pory był liderem drugiej linii trzecioligowca z Krakowa. Mecz ze Świtem ten filigranowy zawodnik rozpoczął bardzo dobrze, bo zaliczył kilka dobrych zagrań, ale z każdą minutą tracił impet. - Spokojnie, znam Mateusza sześć lat, dlatego jestem przekonany, że będzie sporym wzmocnieniem - zapewnia Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy ŁKS.

W pierwszej połowie w drużynie z al. Unii oprócz Gamrota zagrało jeszcze sześciu kandydatów do angażu, ale tylko nieliczni zasłużyli na dalsze testy. Znów poprawnie wypadł bramkarz Kacper Gajdemski, niewiele gorzej spisywał się obrońca Damian Guzik, ale napastnik Dawid Karczewski (zaledwie jeden strzał) wypadł poniżej wymogów trzecioligowych. Do tego łódzcy obrońcy powinni bardziej popracować nad tak błahym elementem jak ustawienie się w swoim polu karnym przy rzutach wolnych rywali. Goście po takiej właśnie akcji objęli prowadzenie. Gola zapisano Wolskiemu, choć trener Przemysław Cecherz upierał się, że była to bramka samobójcza.

Po przerwie trener ŁKS Marcin Pyrdoł dokonał kilku zmian. Na boisku pojawili się m.in. nowo pozyskani gracze na czele z Jewgenem Radionowem, Maksem Kowalem czy choćby wciąż testowanym Jakubem Nowakiem, ale to nie oni nadawali ton grze. Remis to przede wszystkim efekt dobrej postawy Przemysława Kocota, asysty przy golu Aleksandra Ślęzaka i gry Artura Golańskiego, który miał znów duży apetyt na strzelenie gola, ale nie był jednak skuteczny. Dopiero wzorcowe uderzenie głową Ślęzaka uratowało remis łodzianom.

Trener Pyrdoł sprawdził 24 graczy, ale to nie koniec testów, bo na czwartek ŁKS zaprosił na rozmowy i trening bramkarza Przemysława Kaźmierczaka, który w ciągu ostatniego półtora roku rozegrał 31 spotkań w Polonii Warszawa. Jesienią stracił miejsce w składzie. Ponadto przyjechać ma Bernard Powszuk, obrońca Lechii Gdańsk. - Czuję spory niedosyt - podsumował sparing Dariusz Lis, dyrektor klubu z al. Unii. - Oceniając tylko po sytuacjach bramkowych, należało się nam zwycięstwo. Brak wygranej to wynik nieskuteczności.

W sobotę ŁKS rozegra kolejny mecz kontrolny. Na wyjeździe zmierzy się z Pelikanem Łowicz.

ŁKS - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (1:0)

Gole: Ślęzak - Wolski

ŁKS: Gajdemski - Guzik, Bartosz, Cichowlas, Gołębiewski - Kacela, Nowacki, Stryjewski, Gamrot, Kostyrka - Karczewski, ponadto: Kołba, Pawlak, Golański, Rozmus, Kowal, Radionow, Bryła, Kocot, Sarafinski, Pyrdoł, Slęzak, Pyciak, Nowak