ŁKS - Pelikan Łowicz. Ostatnia szansa na sprawdzian

W sobotę piłkarze ŁKS rozegrają trzeci już letni sparing przed zbliżającą się rundą jesienną III ligi. Niewykluczone, ze na mecz z Pelikanem Łowicz przyjedzie kolejny testowany gracz
W letniej przerwie pomiędzy rozgrywkami działacze i trenerzy ŁKS testują sporo zawodników. Za tych, którzy kończą testy, automatycznie przychodzą następni. Od czwartku z łódzką drużyną trenują obrońca Bernard Powszuk (ostatnio Concordia Elbląg) oraz bramkarz Przemysław Kazimierczak, do tej pory zawodnik Polonii Warszawa. Być może na sobotni sparing z Pelikanem Łowicz dojedzie jeszcze jeden kandydat na ełkaesiaka. - Kończymy drugi tydzień przygotowań, a do ligi zostały raptem trzy tygodnie, dlatego musimy już zacząć zgrywać zespół - tłumaczy Dariusz Lis, dyrektor klubu z al. Unii.

Sprawa pozyskania bramkarza była paląca, bo łodzianie chcieli mieć w kadrze dwóch golkiperów. Blisko ŁKS był Aleksander Kozioł, który wiosną grał w Pelikanie Łowicz, ale dosłownie w ostatniej chwili zrezygnował z podpisania kontraktu. Dla trenera Pyrdoła będzie więc to zarazem ostatnia okazja, aby w warunkach sparingowych sprawdzić kandydatów do gry w ŁKS. - W kolejnych grach wyłącznie zagrają pewniacy - deklaruje łódzki szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że ŁKS latem próbuje wzmocnić każdą z formacji. Do tej pory pozyskano Łukasza Kopkę, Jewhena Radionowa, Maksyma Kowala i Mateusza Gamrota. Dyrektor Lis jest przekonany, że piątym graczem będzie Kazimierczak, bo obie strony chcą podpisania kontraktu. Z nowicjuszy, najlepiej w sparingach do tej pory zaprezentował się Gamrot, którego trener Pyrdoł sprawdzał na pozycji ofensywnego pomocnika.

Transferowym celem ŁKS było też wzmocnienie defensywy. Wprawdzie Paweł Pyciak, Mariusz Cichowlas i Aleksander Ślęzak przedłużyli kontrakty, ale łodzianie nadal szukają wartościowego stopera. Zmiany w formacji defensywnej ŁKS są konieczne ze względu na kontuzję Radosława Jacka, której stoper nabawił się pod koniec rundy wiosennej. Zawodnik wciąż przechodzi rehabilitację i nie wiadomo kiedy wróci do treningów.

Natomiast podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka do tej pory w sparingach pokonali Wartę Sieradz (3:1) i zremisowali z Sokołem Aleksandrów (1:1). W obu meczach szkoleniowiec sprawdził kilku zawodników. Wśród nich był m.in. Daiji Kimura, który niedawno oblał testy w... ŁKS. Początek sobotniego meczu o godz. 11.

Więcej o: