ŁKS Commercecon wzmacnia się na nowy sezon

ŁKS Commercecon zgodnie z zapowiedziami spełnił już wymóg stworzenia sportowej spółki akcyjnej, by móc przystąpić do zawodowych rozgrywek Orlen Ligi. Teraz wzmacnia zespół, by jak najlepiej prezentować się w ekstraklasie
Jak już informowaliśmy w "Wyborczej", ŁKS Commercecon zwlekał z założeniem spółki, bowiem Hubert Hoffman, prezes i sponsor klubu był na urlopie. Po jego powrocie dopełniono wszystkich formalności, dlatego od nowego sezonu klubem występującym w Orlen Lidze zarządzać będzie spółka akcyjna. Z kolei zespoły młodzieżowe wciąż pozostaną w stowarzyszeniu ŁKS Siatkówka Żeńska, które podpisało umowę o współpracy z nowopowstałą spółką.

Prezesem ŁKS Commercecon Łódź S.A. został Hoffman, który wcześniej był szefem stowarzyszenia. Zgodnie z przepisami musiał jednak zrezygnować z poprzedniej funkcji. Wkrótce wybrane zostaną nowe władze stowarzyszenia, którego głównym celem będzie teraz szkolenie młodzieży.

Hoffman wraz z trenerem Maciejem Bartodziejskim pracują nad kadrą na nowy sezon. W klubie zostaną Katarzyna Bryda, Alicja Leszek, Agata Oleksy, Australijka Katarina Osadchuk oraz rozgrywająca Patrycja Tomczyk. Nowe umowy podpisały także kluczowe zawodniczki w I lidze: kapitan Agnieszka Wołoszyn oraz Katarzyna Sielicka. Za przyjęcie i obronę wciąż będą odpowiadać libero Izabella Szyjka, wspierana przez Annę Pawłowską. Z klubu odejdą zaś Karolina Sawaniewicz i Izabela Wasiak (zagrają w AZS Politechniki Śląskiej Gliwice), a także Słowaczka Monika Smitalova, która ponownie poszła za głosem serca. Środkowa przyjechała do Polski za swoim partnerem Matejem Patakiem, który ostatnio grał w AZS Częstochowa. Teraz siatkarz przenosi się do Francji, a Smitalova znów będzie grała niedaleko swojego wybranka, bo w szwajcarskim Sm'Aesch Pfeffingen. ŁKS Commercecon opuściła także Katarzyna Nadziałek, która wybrała ofertę Wisły Warszawa.

Łódzki klub długo zwlekał z ogłoszeniem nazwisk nowych zawodniczek. Pierwszą z nich została środkowa Ewa Kwiatkowska. 30-letnia zawodniczka ostatnio grała w pierwszoligowym Chemiku Police. Dużo większym wzmocnieniem będzie czeska rozgrywająca Lucie Muhlsteinova, która jest doskonale znana siatkarskim kibicom. Kierowała grą m.in. Chemika Police (zdobyła z nim mistrzostwo i puchar kraju), a także Aluprofu Bielsko-Biała, MKS Dąbrowa Górnicza i AZS Białystok. Grała także w Grecji (z Olympiakosem wywalczyła wicemistrzostwo i puchar kraju), a ostatnio w Azerbejdżanie, w Telekomie Baku. - Planujemy zatrudnić jeszcze dwie zawodniczki. O nazwiskach na razie nie chcę mówić - zaznacza Hoffman. - Na początku sierpnia rozpoczniemy także przygotowania do nowego sezonu. Czeka nas też zgrupowanie, ale jeszcze dogrywamy szczegóły.

Sezon Orlen Ligi rozpocznie się 15 października.

Zdjęcie Converse LEGACY Torba sportowa 410422 Zdjęcie Puma FUNDAMENTALS Torba sportowa 73486 Zdjęcie Reebok Torba sportowa BKF45
Converse LEGACY Torba sport... Puma FUNDAMENTALS Torba spo... Reebok Torba sportowa BKF45
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info