ŁKS przedstawił drużynę, która będzie grać w III lidze

ŁKS zaprezentował nową drużynę na sezon 2016/2017, na razie na sesji zdjęciowej
Na stadionie przy al. Unii odbyła się sesja zdjęciowa nowej drużyny ŁKS. Zaprezentowano 24 zawodników, sztab szkoleniowy. Oficjalna konferencja przed sezonem jest zaplanowana na sobotę.

W kadrze znalazło się ośmiu nowych piłkarzy oraz dwóch młodych graczy, którzy w poprzednich rozgrywkach występowali w Centralnej Lidze Juniorów. Debiutanci to Przemysław Kazimierczak, Maksym Kowal, Jewhen Radionow, Łukasz Kopka, Kacper Gajdemski, Mateusz Gamrot, Jakub Nowak i Daman Guzik, a do drużyny włączono juniorów - Jana Sobocińskiego i Piotra Pyrdoła.

Poza kadra znaleźli się Michał Stryjewski, który wypożyczony został do Mławianki Mława, Rafał Barzyc będzie grać w Huraganie Wołomin, a Władysław Terentiew, przebywa na testach w Jutrzence Warta. Z kolei Radosław Jacek w najbliższych dniach będzie operowany. Niewykluczone, że jeszcze w tym tygodni ŁKS opuści Damian Pawlak, który zostanie wypożyczony do Sokoła Aleksandrów, a jego miejsce w kadrze łodzian zajmie Kamil Juraszek, stoper Lechii Dzierżoniów. Nadal testowany jest Kamil Kuczak z rezerw Wisły Kraków.

Dariusz Lis, dyrektor ŁKS, w czasie sesji zdjęciowej stwierdził, że celem zespołu w nowych rozgrywkach będzie wygranie pierwszych 33 spotkań, a 34 mecz wystarczy tylko zremisować. Ostatnim testem łodzian przed ligą będzie sobotni sparing z Omegą Kleszczów. Rozegrany zostanie na stadionie przy al. Unii o godz. 11.30.