ŁKS - Omega Kleszczów 3:1. ŁKS prawie gotowy na ligę

ŁKS wygrał ostatni sparing przed rozpoczęciem sezonu, a trener Marcin Pyrdoł ma coraz mniej niewiadomych.
W ostatnim sparingu ŁKS zagrał ze znacznie słabszym rywalem, niż w poprzednich grach kontrolnych. Trener Marcin Pyrdoł skorzystał z 22 zawodników. Z pierwszej połowy do odnotowania był błąd łódzkich obrońców, po którym Eryk Smuga pokonał Michała Kołbę.

Mogła się podobać gra testowanego Kamila Kuczaka, który dokładnymi podaniami obsługiwał kolegów. Do remisu doprowadził duet nowych zawodników: zagranie Łukasza Kopki wykorzystał Mateusz Gamrot. Ten drugi zdaniem Krzysztofa Przytuły, dyrektora sportowego ŁKS, powinien być liderem drugiej linii. - Będzie z niego wielka pociecha.

O wiele więcej sytuacji podbramkowych było po przerwie. Napór gospodarzy bardziej jednak wynikał z braku kondycji u rywali, niż finezyjnej gry. W ostatnich 30 minutach sporo strzelali napastnicy Maksym Kowal i Jewhen Radionow. Pierwszy zdobył gola z dystansu, a Ukrainiec wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na nim. Oby była to zapowiedź skuteczności także w meczach ligowych.

Trener Pyrdoł dał szansę pokazania się testowanemu stoperowi Kamilowi Juraszkowi z Lechii Dzierżoniów. Kandydat na ełkaesiaka wypadł poprawnie, jednak po przerwie lepiej od niego zaprezentował się Mariusz Cichowlas, który - mimo widocznej nadwagi - był zwrotniejszy i dokładniejszy niż Juraszek. - W poniedziałek podejmiemy decyzję o przyszłości Kuczaka i Juraszka - zapowiedział Pyrdoł. ŁKS musi się spieszyć, bo Kuczaka chce też pozyskać Pelikan Łowicz. Szkoleniowiec sprawdził w sobotę wszystkich piłkarzy, którzy byli w pełni sił. Z nieobecnych, którzy mają szanse na grę w podstawowym składzie, zabrakło tylko leczącego uraz biodra Artura Golańskiego.

Już widać, że największa rywalizacja o miejsce w jedenastce jest w drugiej linii. Aspiracje gry ma aż ośmiu piłkarzy, a z tego grona trener Pyrdoł musi wybierać pięciu lub czterech, gdy zdecyduje się na dwójkę napastników. Natomiast do ataku ściągnięto Radionowa, którego będzie raczej wspierać Kowal. Czy wypełnią lukę po Adamie Patorze?

Wszystko wskazuje na to, że ŁKS zakończył budowę zespołu na rundę jesienną III ligi. Według Tomasza Salskiego, prezesa klubu, do kadry dojdzie jeszcze Damian Guzik oraz ewentualnie któryś z dwójki testowanych zawodników. Wprawdzie na przedsezonowej konferencji nie padły żadne deklaracje o celach, jednak siedem letnich transferów pokazuje, że drużyna ma skutecznie walczyć o awans. Działacze poinformowali o zmianach w regulaminie premiowania. Piłkarze dostaną mniej niż dotychczas za remis, za to więcej za zwycięstwo. - Dodatkowo dobrze zapłacimy za awans - zapowiada Salski.

Prezes ŁKS poinformował, że od tego sezonu sprzedażą biletów będzie zajmowała się miejska spółka MAKiS, która jest administratorem stadionu przy al. Unii. Przed meczami ma być otwartych sześć kas, a wkrótce będzie można kupić bilet przez internet. Kibice będą musieli jednak słono zapłacić za korzystanie z parkingu na obiekcie. - Zachęcam do korzystania z komunikacji miejskiej oraz parkingów w pobliżu Fali - apeluje Salski.

W środę o godz. 12 zacznie się sprzedaż biletów i karnetów.

Ponadto szefowie ŁKS pochwalili się, że pozyskali kolejnych partnerów. Jednym z nich jest Browar Staropolski ze Zduńskiej Woli, który będzie produkować piwo pod nazwą Rodowite Pils. - To piwo stworzone przez kibica, jednego z uznanych piwowarów, oparte na dolnej fermentacji - tłumaczy Wojciech Radomski, przedstawiciel browaru. Drugim partnerem została pabianicka firma PASO Trading, która jest producentem wyrobów medycznych i artykułów higienicznych.

Poinformowano także o projekcie Twórcy Historii, którego uczestnicy - kibice ŁKS - będą mogli, wpłacając odpowiednie kwoty, wspomóc klub, a jednocześnie wygrać atrakcyjne nagrody.

W sobotę o godz. 15 ŁKS spotkaniem wyjazdowym z Huraganem Wołomin zainauguruje rozgrywki III ligi.

ŁKS - Omega Kleszczów 3:1 (1:1)

Gole: Gamrot (35.), Kowal (58.), Radionow (60.) - Smuga (3.)

ŁKS: Kołba (46. Kaźmierczak) - Pyciak (70. Guzik), Juraszek (74. Sobociński), Ślęzak (46. Cichowlas), Rozmus (65. Nowak) - Nowacki (46. Kacela), Kopka (46. Bryła), Kocot (74. Pyrdoł), Gamrot (46. Kowal), Kuczak (62. Sarafiński) - Radionow (74. Nawrocki)